Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
coduri COR _ topic 2012 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


coduri COR _ topic 2012


4 replies to this topic

#1 AlexBoc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 March 2012 - 03:13 PM

Am si eu o intrebare, legata de functia 411303 - Designer pagini WEB.
O persoana care nu are decat scoala profesionala, dar care a urmat niste cursuri de web design acreditate CNFPA a primit o adeverinta care dovedeste ca a absolvit aceste cursuri. Nu a primit diploma deoarece pentru ea au cerut diploma de liceu.
Vroiam sa va intreb daca poate fi totusi incadrat in acesta functie - 411303 - Designer pagini WEB
Multumesc anticipat.



#2 AlexBoc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 March 2012 - 04:23 PM

Vad ca s-au modificat codurile.
Am gasit ceva ce nu inteleg:
- 216610 designer pagini web (studii superioare)
- 216613 designer pagini web (studii medii)

Poate cineva sa-mi explice? Pot sa incadrez persoana de care am zis in postul precedent in functia 216613?




#3 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 08 March 2012 - 04:32 PM

poti, daca stie sa „deseneze” :laugh: poti sa angajezi si fara studii daca cerintele postului nu impun studii superioare; eu sunt bucatar sef in bucataria mea, dar ma pot angaja designer web daca indeplinesc cerintele postului si am cunostintele necesare si bineinteles daca vrea cineva sa ma angajeze.
nu poti, daca cerintele postului sunt de studii superioare sau studii medii si solicitantul nu indeplineste aceste criterii.



#4 afela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 June 2012 - 04:09 PM

Multumim pentru fisa:)

Am si eu o intrebare; stiti cu ce COR as putea angaja un vanzator cu preluare de gestiune?Am deschis un magazin de produse alimentare si as vrea sa angajez o persoana care sa preia gestiunea dar sa fie si vanzator in acelasi timp.Care sunt demersurile pentru acest job...se mai retine un procent din salar, e obligatoriu?Ce baza legala se aplica?
Multumesc pentru intelegere(e prima data cand angajez in acest domeniu al comertului si nu m-am lovit de asa ceva)



#5 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 16 June 2012 - 10:05 PM

1. 522101- Vanzator si specifici in Fisa postului faptul ca raspunde de gestiunea respectiva.
2. Legea 22/1969 este valabila, o atasez aici:
Fisier atasat  Legea 22_1969.doc   102.5K   6 downloads

Dana







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL