Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CONTURI CONTRIBUTII LUNARE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CONTURI CONTRIBUTII LUNARE

8 replies to this topic

#1 alinadobre2000

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 31 August 2004 - 02:59 PM

A-si vrea sa stiu de unde pot lua conturile, codurile de cont si beneficiarii pentru contributiile lunare ale unui SRL (CAS, somaj, sanatate, comision cartii munca, impozit etc.) ?????
Va multumesc anticipat !!!!



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 August 2004 - 04:17 PM

Buna, Alina !

Poti obtine conturile de la :
* Administratia Financiara de care apartine firma,
* Trezoreria din sectorul de care apartine firma (unde este sediu firmei)
* chiar si banca (cea comerciala) unde ai contul firmei
* daca esti in sectorul 2 ti le dau eu prin e-mail, exact asa cum le folosesti; daca nu, tot ti le pot da, tu doar schimba cifra ce reprezinta sectorul tau. Iti explic care cifra, daca e cazul !
* daca n-ai adresa de e-mail ti le scriu aici (nu-s chiar multe)...

Bye.




#3 mariuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 October 2004 - 10:22 AM

Buna,
Cred ca am facut o greseala. Va rog sa-mi spuneti ce se intampla daca nu e corect.

Mai exact, am o microintreprindere infiintata in august, in sector 5. Am completat ordinele de plata astfel:
fata: in cont: 3612800553000 / bnr-smb
verso:
impozit pe venit: cod cont: 20170112815522576
tva : cod cont: 20130106-44818

E bine? Daca nu, am pierdut banii? Ce pot sa fac?



#4 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 October 2004 - 11:16 AM

http://www.conta.ro/coduriiban.php



#5 mariuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 21 October 2004 - 02:08 PM

Buna si multumesc de raspuns.
Stiu ca nu am fost suficient de explicita, asa ca am sa-ti mai cer odata ajutorul.

A fost prima data cand am completat OP-uri iar conturile (pe care le-am afisat in mesajul anterior) le-am luat de la banca. Problema e ca eu am facut si platile, fara sa fiu sigura ca acele conturi sunt corecte.

Deci: conturile sunt corecte? - din site-ul de pe ministerul finantelor am inteles ca puteam sa completez si fara coduri IBAN.
Daca nu sunt corecte, ce pot sa mai fac? Trebuie sa platesc din nou in conturi corecte? Astept vre-o instiintare din partea lor ca nu s-au facut platile?

Te rog mult, ajuta-ma.



#6 negoita viorel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 15 November 2005 - 04:07 PM

Buna ziua. Te rog f. mult, daca imi poti trimite si mie codurile IBAN pentru contributii angajator si salariat (CAS, CASS somaj, fond AM si BP, comision CM, impozit salarii) pentru trezoreria sector 2. Multumesc f. mult.
Negoita Viorel



#7 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 November 2005 - 04:52 PM

le ai in programul de OP-FV



#8 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 15 November 2005 - 05:14 PM

ultima versiune 1.5.0 pentru decl.100, decl rectificative si op/fv cupinde ci codurile iban



#9 negoita viorel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 November 2005 - 03:01 PM

multumesc f. mult.
Negoita Viorel






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL