Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Formulare pt.act.pizzerie cu livrare la domiciliu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Formulare pt.act.pizzerie cu livrare la domiciliu

2 replies to this topic

#1 rafaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca
  • Interests:despre contabilitate

Postat 26 September 2012 - 12:49 PM

Buna ziua,
ma puteti ajuta cu informatii legate de ce formulare,documente justificative sunt necesare pentru activitatea unei pizzerii cu livrare la domiciliu?
Transportul se face cu un scuter si nu stiu ce documente trebuie sa aiba asupra sa pentru livrarea pizzei? Dar pentru justificarea bonurilor de benzina?
Se vand si sucuri.
Pe langa bonurile de casa mai trebuie ceva?Nota de plata?Monetare, jurnal zilnic de incasari si plati?
Zic si eu.
Ce e registrul in care se trec pierderile?Ce fac cu el?

Va rog mult sa ma ajutati .
Multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2012 - 05:20 PM

raspuns partial :

- pt livrare (asa vine, pizza, la mine) = nota de plata (tine loc de factura) si un bf cu ce am comandat
- pt a justifica si deduce intregral consumul de combustibil trebuie sa aiba foaie de parcurs; daca nu are foaie de parcurs, atunci tot poate justifica benzina, dar firma NU o mai poate deduce dpv fiscal !




#3 Dumitru Ivanov

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 August 2017 - 11:31 AM

Salut! Ai reusit sa afli toate detaliile si actele necesare?
Daca da, le poti posta, te rog?

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 10 August 2017 - 12:03 PM
Eliminare link reclama ! Suspendarea definitiva a dreptului de a posta, pt reclama neautorizata repetata si ignorarea avertismentelor date de catre un moderator !







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL