Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
vrem o recomandare pentru soft de facturare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


vrem o recomandare pentru soft de facturare


1 reply to this topic

#1 cnets

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 16 November 2012 - 11:05 PM

buna ziua,
suntem comerciant PFA si cautam un soft de facturare care sa indeplineasca cetva conditii de bun simt

am incercat cateva softuri de facturare - trimitem facturi doar pe email - dar nu suntem multumiti de ce-am gasit
am incercat smartbill dar softul nu are rubrica de CNP ci doar ce CIF, ei spun sa trecem CNP-ul la CIF dar nu vrem sa trimitem facturile asa clientilor
pe de alta parte daca punem logoul in factura devine totul albastru, nici macar neutru, ceea ce nu corespunde cu logo-ul care este rosu

am mai incercat un soft dar avea aceasi problema, nu avea zona de CNP ci doar de CIF

va rog recomandati un program de facturare care sa nu aiba aceste probleme - nu ne intereseaza soft de contabilitate sau altceva pentru ca suntem comerciant PFA si vrem doar sa trimitem facturi cu logoul nostru si fara CIF in loc de CNP

inca nu ne este clar daca CNP-ul trebuie trecut obligatoriu la persoane fizice, dar asta e alta problema http://www.conta.ro/...-specifica-pfa/
oricum asteptam cu interes recomandari, ne gandim ca intreband asta pe un forum de contabilitate, ne puteti recomanda ceva bun

multumim anticipat

Aceasta postare a fost editata de cnets: 16 November 2012 - 11:06 PM




#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2012 - 08:55 PM

imi pare rau, dar nu ti se pot face recomandari PUBLIC fiindca asta inseamna reclama neautorizata si NU E VOIE pe acest forum ! daca citeai regulamentul, stiai !

cine vrea sa ii faca recomandari, va rog sa i le faceti numai pe PM sau pe adresa de mail din profil.

topic inchis !







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL