Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Poprire gresita - cum se poate rezolva ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Poprire gresita - cum se poate rezolva ?

6 replies to this topic

#1 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 17 January 2013 - 10:51 AM

AF mi-a blocat degeaba contul, pt o amenda data in anul 2009 si care si din evidentele lor reiese ca a fost achitata. Pt a nu sta cu contul blocat, am platit dinnou amenda respectiva. Dar, ce pot face in aceasta situatie ? Cui sa ma adresez ? Practic e o eroare de calcul in fisele lor. Multumesc.



#2 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 17 January 2013 - 11:28 AM

Trebuie de mers la Finante la cine se ocupa de fisa dvs. de contribuabil cel mai bine cu procesul verbal si cele de 2 dovezi de plata (una de atunci, si una de acum), sa le aratati ca s-a platit in plus. Nu cred ca va vor returna banii inapoi, probabil in cel mai fericit caz va vor compensa suma cu alte impozite sau contributii ce aveti de achitat existente sau viitoare.

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#3 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 17 January 2013 - 11:59 AM

Multumesc, da, nu cred ca returneaza ei banii, ma gandeam sa nu achit impozitele la 25 ian.



#4 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 17 January 2013 - 12:01 PM

Mai intai trebuie sa clarificati situatia cu ei, apoi sa faceti o cerere sa compenseze ei suma cu ce anume vrfeti .. sa nu va treziti ca va calculeaza penalizari si pe partea celalalta suma platitta apare bine mersi ca suma achitata in plus si atat.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#5 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 21 January 2013 - 01:11 PM

S-a rezolvat, de la AF mi-au dat o adresa catre banca cu ridicarea popririi. Multumesc.



#6 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 21 January 2013 - 02:30 PM

Nu-i asa ca deja pare ziua mai frumoasa, dupa ce s-a deblocat contul? :)

Aceasta postare a fost editata de brenda_sv_ro: 21 January 2013 - 02:31 PM

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#7 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 23 January 2013 - 09:28 AM

daaaa :))






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL