Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
abuzuri la locul de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

abuzuri la locul de munca


1 reply to this topic

#1 ANAIRDA1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 11 February 2013 - 09:20 AM

Buna ziua, stiu ca femeile care au nascut dupa 1 ian 2011 sunt protejate de art 25 al OUG 111/2010. Intrebare: ce protectie au femeile care au nascut inainte de 1 ian 2011 ( OUG148/2005 nu iprotejeaza concedierea femeilor care reincep lucrul la terminarea ccc)? Multumesc pentru raspunsuri.



#2 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 14 January 2015 - 09:24 PM

Buna ziua
Am o problema cu contractul de munca sunt angajat cu norma intreaga pe perioada nedeterminata dar in contracul de munca s-a scris la durata muncii 5zilex8ore plus 1zix6 ore ,salariul este mai mare decat salariul minim pe economie,se lucreza si in zilele de sarbatori legale,nu am trecut nici un spor in plus,dar in pontaje nu apar sambetele si sarbatorile legale.Nu mi se acorda 2 zile libere consecutiv si nici nu se platesc.Intrebarea mea este daca acest contract este legal daca sunt obligat sa lucrez 46 ore pe saptamana si daca pot sa-mi dau demisia fara preaviz itrucat nu este repectat codul mncii cu prvire la repaosul saptamanal e 2 zile cosecutive.Multumesc







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL