Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Bilant/balanta pierdute - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Bilant/balanta pierdute

5 replies to this topic

#1 Vall

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 July 2013 - 11:35 AM

Buna ziua,

Am urmatoarea problema, am o firma din 2007 care a fost suspendata la sf anului 2009 pe 3 ani de zile.
A fost depusa pentru acesta la ANAF bilant si balanta si firma a fost reactivata in iunie 2013.
Acum ca am inceput treaba ....contabila imi cere ultima balana si bilant.
PROBLEMA este ca aceste acte s-au pierdut de catre vechiul contabil dupa ce au fost depuse la ANAF si nu le am!!!

Contabila noua imi zice ca are nevoie de ele si ca trebuie sa facem rost cumva de ele.
Cum as putea rezolva aceasta problema????????????????

Va multumesc



#2 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 25 July 2013 - 02:23 PM

Incearca sa discuti cu cineva de la Administratia Financiara, la cine se depuneau inainte bilanturile sau la oricine crezi ca te poate ajuta de pe acolo. E posibil, in masura in care binevoiesc cei de acolo, sa caute in arhiva si sa iti dea o copie dupa bilant si balanta depusa.
Daca nu te poate ajuta nimeni de acolo, cred ca poti incerca la Registrul Comertului. In 2010 parca inca se mai depunea si la ei un exemplar din bilant.

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#3 Vall

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 July 2013 - 03:09 PM

Ok,

Multumesc pentru sfat.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 July 2013 - 01:05 PM

Brenda are dreptate !

Admin. Financiara este OBLIGATA sa iti elibereze duplicat, LA CERERE ! Ei au dosarele fiecarui contribuabil, cel putin pana la introducerea depunerii obligatorii online (2011, parca). Chiar si dupa asta, adica de la depun. online incoace, tot iti pot da un duplicat fiindca ei il au in sistem.
Adreseaza-le o cerere oficiala, depusa la registratura ! :smile:



#5 Vall

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 July 2013 - 11:29 AM

Multumesc frumos pentru info.

Imediat fac cererea :)



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 July 2013 - 11:50 AM

cu drag ! :smile:

apoi, daca ai disponibilitatea necesara, poate ne zici cum ai rezolvat, ca sa stim si noi care metoda fct. mai bine la fata locului (cea oficiala sau cea neoficiala, la AF sau RC) ... cat dureaza totul in realitate ...

sa ai multa bafta si iti multumesc anticipat !





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL