Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Aptitudini 2013 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Aptitudini 2013

42 replies to this topic

#1 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 August 2013 - 08:25 AM

Am deschis acest topic in speranta ca putem colabora cei care vom da anul acesta examenul de aptitudini, sper sa nu fiu singura pe aici :)



#2 JPA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 30 August 2013 - 08:49 AM

Si eu as dori sa colaboram. Caut subiectele care s-au dat la aptitudini in 2012 daca le are cineva?




#3 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 September 2013 - 07:13 AM

Am gasit eu cu greu 3 variante din cele 5 dar nu reusesc sa le gasesc pe celelalte 2, poate le are cineva si ne ajuta si pe noi. Varianta 1 se vede rau, doar asa am gasit-o, ne vom chinui sa o descifram

Fisiere atasate





#4 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 September 2013 - 07:28 AM

variantele 2 si 4 nu le pot pune, imi spune ca sunt prea mari, stie cineva cum le pot pune?



#5 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 September 2013 - 08:11 AM

varianta 2, sper sa fie bine
offffffffffff, nu merge

Aceasta postare a fost editata de U_Cristina: 03 September 2013 - 08:13 AM




#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2013 - 04:57 PM

nu ai spatiu suficient pt. atasamente !

incerc sa rezolv eu ! :smile:



#7 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 05 September 2013 - 08:03 AM

Gata s-a rezolvat problema cu spatiul si am putut sa postez si celelalte variante, lipseste varianta 3, iar varianta 5 nu e completa. Sper sa mai posteze si alticeva ceva materiale, o sa revin si cu subiectele de la oral

Fisiere atasate





#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 September 2013 - 11:01 AM

multumim frumos ! :smile:



#9 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 September 2013 - 07:18 PM

Ma poate ajuta cineva cu raspunsul la aceasta intrebare: Cum explicați responsabilitățile etice ale altor profesioniști utilizați în cadrul unei misiuni de audit de bază?



#10 JPA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 09 September 2013 - 11:58 AM

- obiectivitatea
- independenta


O misiune de certificare rezonabilă în care un profesionist contabil independent îşi exprimă o opinie cu privire la faptul dacă situaţiile financiare sunt sau nu întocmite, din toate punctele de vedere, conform cu cadrul de raportare financiară identificat, cum ar fi o misiune efectuată conform cu Standardele Internaţionale de Audit. Acestea includ un Audit Statutar care este auditul unei situaţii financiare solicitat de legislaţie sau de reglementări.



#11 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 23 September 2013 - 10:50 AM

Imi spune si mie cine raspunsu la intrebarea: Ce obligații are din punct de vedere fiscal o persoană fizică ce achiziționează un imobil?



#12 cristeae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 24 September 2013 - 08:24 PM

Buna, are cineva raspunsurile la deontologie



#13 elenacodita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 September 2013 - 12:06 PM

AM SI EU O RUGAMINTE, ARE CINEVA LA CONTA CE S-A PREDAT LA CURSURI?



#14 Judit2013

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 September 2013 - 05:01 PM

Buna tuturor,
Eu sunt stagiar in anul II, dau examenul de aptitudini la anu, dar ma intereseaza deja examenul.
Pe un alt forum am gasit scris ca in 2012 s-a dat mai greu decat in anii anteriori, in anii anteriori fiind repetati intrebarile sau macar tipurile de probleme.
Am gasit si atasat o varianta din 2011.

Fisier atasat  Aptitudini 2011 V1.pdf   181.21K   393 downloads

Bafta tuturor si spor la invatat.



#15 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 September 2013 - 04:05 PM

In documentul atasat aveti raspunsurile de la examenul oral, sunt 210 bilete care contin intrebari din audit, deontologie, fiscalitate (actualizati-va raspunsurile la fiscalitate, s-au mai modificat unele informatii intre timp) analiza, evaluare

Fisiere atasate





#16 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 28 September 2013 - 05:48 PM

Anul acesta au scos un Ghid special pt examenul de aptitudini
Succes!!!
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#17 BeatriceRita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 September 2013 - 06:55 PM

Buna,am atasatFisier atasat  deontologie.doc   444.5K   381 downloads



#18 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 30 September 2013 - 04:24 PM

De unde provin cele 210 bilete cu intrebarile de la oral ? S-au mentinut in acest format in ultimii ani ?



#19 ancutzaradu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 October 2013 - 09:37 AM

buna, ma pregatesc de aptitudini pt anul asta pt ca am vechime de 3 ani si m-au bagat in final dupa primele 2 semestre.
Stie cineva daca in cazul meu mai dau si scris sau doar oral din doctrina cum era inainte? mersi :)



#20 U_Cristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 24 October 2013 - 08:17 AM

Din cate am inteles acele subiecte au fost date in anii trecuti la oral la aptitudini, nu cred ca sunt emise de vreo filiala ci adunate de la cei care au sustinut examenul anii trecuti, acele 210 intrebari le gasesti si in acest topic.
/mai avem putin pana la examen, cum stati cu pregatirea?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL