Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
hotarare AGA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


hotarare AGA

limitele de competenta
4 replies to this topic

#1 the_same

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Garnic
  • Interests:Contabilitate Financiara

Postat 23 October 2013 - 05:15 PM

buna

as vrea sa stiu daca se poate ca printr-o hotarare AGA a unui SRL, contabilul poate fi informat pt a pune in aplicare o operatiune contabila de declarare ca venit neimpozabil, un venit din despagubire, in vederea calculului impozitului pe profit.

mai pe scurt as dori sa stiu daca contabilul este acoperit de aceasta hotarare AGA comunicata. :sad:
multumesc foarte mult
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau!



#2 the_same

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Garnic
  • Interests:Contabilitate Financiara

Postat 24 October 2013 - 12:43 PM

imi cer scuze ca insist, dar sunt foarte presata de situatie si nu gasesc nici un fel de raspuns referitor la aceasta hotarare AGA.

multumesc foarte mult

Am invatat ca atunci cand sunt suparat am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau!



#3 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 28 October 2013 - 01:58 PM

Din punctul meu de vedere nu Aga hotareste daca veniturile sunt impozabile sau nu , ci codul fiscal.
Nu se poate ca Aga sa hotareasaca ceva ilegal. Trebuie analizat in amanunt ce fel de venituri sunt si la ce capitol din codul fiscal se incadreaza
iar Aga sa ia la cunostinta de spiritul legii. Daca mai sunt si alte propuneri....



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2013 - 02:02 PM

absolut de acord cu @doiny !! :smile:



#5 the_same

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Garnic
  • Interests:Contabilitate Financiara

Postat 29 October 2013 - 09:00 AM

multumesc mult de tot.
am citit articole din legea soc comerciale care lamureste destul de bine acest aspect
cred ca am o problema cu increderea ... inca nu mi-am setat creierul pe ... "nu te increde in nimeni!" :sad:
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL