Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Scandentar, in excel - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Scandentar, in excel


1 reply to this topic

#1 solo___

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 25 April 2014 - 05:29 PM

Am rugaminte de a ma ajuta cu cateva lucruri in microsoft excel.
Am sa incep cu un exemplu:
Am un client caruia ii distribui marfa in valoare de 1000 lei, termenul de plata este 5 zile. Tabelul este facut pe zile si completez de fiecare daca cand il alimentez.. Clientul nu plateste facurile integral asa ca periodic completez o coloana cu platiile.
Cum fac in excel ca intr-o coloana sa imi arate data scadenta pentru fiecare factura, in alta coloana soldul total si in alta soldul scadent.
Va multumesc anticipat!



#2 ciuly

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 02 May 2014 - 11:01 AM

nu prea e clar cum adaugi coloane si cum e organizat tabelul pe zile. asa ca ataseaza un fisier cu coloanele care le ai si pune cateva valori fictive acolo si coloanele care le vrei si valorile fictive care ar trebui sa iasa din formule (pe acestea le pui cu culoarea rosie de ex sa imi fie clar)
daca platile alea pot sa fie mai multe pt aceeasi factura, sa ai si un astfel de caz.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL