Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
monografie fonduri externe nerambursabile invatamant - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

monografie fonduri externe nerambursabile invatamant

2 replies to this topic

#1 VIOLETA74

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 September 2012 - 10:29 PM

Buna,
ma poate ajuta cineva cu o monografie pentru un proiect Comenius din fonduri externe nerambursabile.
Am inregistrat prima transa 80% din valoarea proiectului.

458=774 cu suma primita de la Agentia de Proiecte
5152=458

6xx=401
401=5152 cu val facturilor

Cea de-a doua transa de 20% se va primi dupa finalizarea proiectului ( anul viitor) si pana atunci am primit finantare de la Primarie.
Suma primita de la Primarie a intrat in Trezorerie si eu trebuie sa o transfer in banca si de aici sa utilizez bani pentru proiect.


Multumesc,
Vio



#2 stelicad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2012 - 12:30 PM

Daca facturile nu raman la tine in institutie atunci tu nu ai nicio treaba sa faci inregistrari contabile ptr proiectul comenius. Decontarile se fac acolo de unde vin banii. Si noi avem proiecte comenius dar nu inrgistram in contabilitate. Numai daca vrei sa faci tu acest lucru extracontabil...daca esti manager de proiect pentru evidenta.




#3 Doina-Andrada

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 16 May 2014 - 01:37 PM

Vezi postareaVIOLETA74, la 14 September 2012 - 10:29 PM, a spus:

Buna,
ma poate ajuta cineva cu o monografie pentru un proiect Comenius din fonduri externe nerambursabile.
Buna!
Spune-mi,te rog, daca te-ai mai elucidat in ceea ce priveste inregistrarile pentru ca acum sunt si eu in aceeasi situatii si nu stiu cum sa procedez.
Multumesc anticipat!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL