Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Plata salarii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Plata salarii

5 replies to this topic

#1 cory1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:

Postat 07 November 2014 - 12:26 PM

Buna ziua
Salariatii unei societati isi primesc, luna de luna, salariile pe card.
Este posibil ca doar aceasta luna sa primeasca 50 % din salariul net pe card, si 50 % cash, din casieria societatii? Aceasta plata sa fie facuta in aceeasi zi..
Societatea are o suma destul de mare in casierie..si pentru a nu merge la banca, depune, si apoi facute op-uri pt transfer pe card, s-ar dori aceasta modalitate de plata.
Este vreo problema la aceasta abordare?
Va multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2014 - 04:10 PM

eu nu vad absolut nici o problema ! :smile:
legea nu pune restrictii de genul asta, asa ca poti plati chiar si 1 leu prin card, iar restul prin caserie ... sau invers. :biggrin:

Vezi postareacory1980, la 07 November 2014 - 12:26 PM, a spus:

si pentru a nu merge la banca, depune, si apoi facute op-uri pt transfer pe card, s-ar dori aceasta modalitate de plata.
Este vreo problema la aceasta abordare?
te rog, reformuleaza asta fiindca mi-e teama ca n-am inteles ce vrei sa intrebi ...




#3 cory1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:

Postat 19 November 2014 - 04:44 PM

multumesc pentru raspuns..am inteles
si scuze pentru intarzierea cu care am raspuns eu (am fost intr-un concediu medical)



#4 anutza 22

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 03 February 2016 - 08:18 AM

Pentru un salariat care a plecat cu 01.01.2016 cum ii mai poti plati niste salarii care sunt prevazute in ccm.MAi e posibil sa faci plata. Mentionez ca nu exista hotarare judecatoareasca.



#5 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 03 February 2016 - 11:39 AM

Il treci pe stat in afara functiei de baza (FF2) si ii platesti sumele.

Problema este cu D112, pentru ca, dupa cate stiu, nu te lasa sa treci sume fara ore lucrate si trebuie sa pui "din burta" cateva ore "lucrate".



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 February 2016 - 12:10 PM

Gabi are dreptate !
in D112 pune-i " de mana" 1 ora lucrata - te asigur ca merge si nu implica nimic din partea firmei, e doar un artificiu si n-ai alta solutie.
intr-un caz similar (drepturi salariale fara ore lucrate) eu am procedat asa si a fost ok.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL