Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
D300 (decont TVA) - topic 2015 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


D300 (decont TVA) - topic 2015


2 replies to this topic

#1 mariagavrilet

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 January 2015 - 03:19 PM

Buna ziua, ma poate ajuta cineva, va rog, in legatura cu urmatoarea situatie? La decontul tva al lunii decembrie, am importat direct din programul de contabilitate si am transmis, omitand faptul ca acesta la total taxa colectata, respectiv total taxa dedusa nu scade valoarea achizitiilor intracomunitare. Per ansamblu nu se modifica rezultatul tva, acesta este corect, incorecta fiind doar completarea decontului. Sa fac cerere de corectie? Multumesc anticipat.



#2 liraaur

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 25 June 2015 - 08:40 AM

Cum fac Declaratia 300 trimestriala ( cumulez cele 3 luni ? )




#3 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 June 2015 - 09:38 AM

Da, se cumuleaza si se face declaratia cu sumele trimestriale.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL