Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Denominare salarii - declaratii la Camera de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Denominare salarii - declaratii la Camera de munca

56 replies to this topic

#41 ALINA BUBU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 189 Postari:

Postat 02 July 2005 - 12:34 PM

Va rog frumos i-mi poate trimite si mie cineva un model de decizie colectiva pentru camera de munca pe adresa alynabubu@yahoo.com Multumesc frumos si o zi buna.



#42 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 02 July 2005 - 05:25 PM

va rog sa-mi trimiteti si mie un model pe :lol: goldextreem@yahoo.com




#43 O.Dinu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Location:Abrud
  • Interests:Contabilitate

Postat 02 July 2005 - 05:52 PM

Poate ma insel ,dar nu cred ca exista decizie colectiva ci numai individuala pt.concediere colectiva sau pt. concediere individuala. Deciziile se atasaza la dosarul fiecarui salariat care are CM la ITM si nu cred ca primesc decizii unde sunt trecute mai multe persoane ....Poate totusi va referiti la decizie de concediere colectiva...



#44 ALINA BUBU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 189 Postari:

Postat 02 July 2005 - 08:57 PM

I-mi cer scuze ca nu am precizat ma refeream la decizia colectiva care am inteles ca se depune la ITMB in legatura cu denominarea salariilor de incadrare pana pe data de 30.08.2005 si trebuie sa cuprinda atat salariile in vechea moneda cat si cele in noua moneda.



#45 ALINA BUBU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 189 Postari:

Postat 02 July 2005 - 09:06 PM

Se poate un model de decizie colectiva si pe adresa alynabubu@yahoo.com? Va multumesc mult de tot.



#46 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 02 July 2005 - 09:30 PM

am citit anuntul dat de ITM Bucuresti care spune ca se predau pana in 30.08.2005 dar sunt unii, chiar pe forum, care spun ca avem cinci zile la dispozitie de la denominare. care este adevarul? :?



#47 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 02 July 2005 - 09:33 PM

5 zile e termenul pentru deciziile de incetare a contractului sau pt diverse acte aditionale; daca aceasta decizie are termen 30 august... pai e 30 august :D



#48 laura2005

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 Postari:
  • Location:oradea

Postat 02 July 2005 - 09:43 PM

Acum doua zile,la ITM Oradea,mi sa spus ca se depune decizie colectiva,iar temenul este 31.08.2005.
LAURA JUNC



#49 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 03 July 2005 - 01:41 PM

multumesc septimiu :lol:



#50 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 03 July 2005 - 10:48 PM

pana pe 31.08.2005 avem timp sa respiram!



#51 claudi

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 04 July 2005 - 03:34 PM

nu inteleg nimic, vor decizie incepand cu 01.07.2005, se modifica salarii de baza conf ord 47 dar din state rezulta ca sunt cu 01.06.2005 ca sunt in leu greu, nu? scot state in leu nou dar eu nu am voie decat in urma deciziei care se aplica cu 01.07, cred ca eu sunt tampita? trebuie sa-mi dau demisia :lol:
un model de decizie:
decizia nr.... din data 01.07.205

directorul.........../ consiliul de administratie
avand in vedere:
-ord 47/2005............................
-referatul biroului RUNOS
DECIDE:
ART. 1 Incepand cu data de..............................................denominare ...............conform anexei

SI ANEXA



NR. CRT, .... NUME PRENUME ....... FUNCTIA SAL BAZA LA 01.06.2005.......... SAL BAZA LA 01.07.2005 CONF. ORD 47/2005



#52 LEONE

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 July 2005 - 05:45 AM

S.C…………………………………….
ADRESA:…………………………….
..……………………………………..
C.U.I:………………………………….



DECIZIE

NR………./………………………




Avand in vedere prevederile Ordonantei de Urgenta a Guvernului nr. 47/ 01.06.2005, privind unele masuri care trebuie luate pentru punerea in aplicare a legii nr. 348/2004 privind denominarea monedei nationale, incepand cu data de 01.07.2005 salariul de baza lunar brut se schimba dupa cum urmeaza:



Nr. Crt. Nume si Prenume Salariul in lei vechi(ROL) Salariul in lei grei(RON)

1
2
3
4
...

DIRECTOR,



#53 Giorgi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Braila
  • Interests:Contabilitate

Postat 07 July 2005 - 02:08 PM

As dori si eu un model de decizie colectiva. Merci. www.georgeta_pavel@yahoo.com



#54 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 07 July 2005 - 02:12 PM

Stau si ma intreb uneori daca cineva cauta ceva pe site-ul asta sau pur si simplu intra si posteaza o intrebare :?:

http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?t=...5341&highlight=
Puterea observatiei clare este denumita cinism de cei care nu o poseda



#55 Giorgi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Braila
  • Interests:Contabilitate

Postat 07 July 2005 - 02:54 PM

Mersi, vazusem dupa ce am postat intrebarea. Nu mai fi suparata, te pupic.



#56 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 07 July 2005 - 03:16 PM

Nu e vorba de suparare aici. Dar eu una cand am descoperit acest forum am stat cand am avut timp si am citit discutiile si parerile exprimate aici. Ulterior daca intri din cand in cand si accesezi butonul de mesaje scrise de la ultima vizita poti vizualiza subiecte sau mai discutat. Ideea e ca toti vrem raspunsuri rapide, corecte si la subiect, dar mie un mi se pare mai usor sa dai cautare si sa gasesti raspunsul dureaza cateva minute decat sa postezi un subiect, astepti raspuns si tot asa.

O zi buna
Puterea observatiei clare este denumita cinism de cei care nu o poseda



#57 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 04 January 2007 - 03:35 PM

Vezi postareaLuizaM, la Jul 7 2005, 02:12 PM, a spus:

Stau si ma intreb uneori daca cineva cauta ceva pe site-ul asta sau pur si simplu intra si posteaza o intrebare :?:

http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?t=...&highlight=
Majoritatea cred ca doar baga direct intrebarea..dar in cazul de fata se pare ca nici linkul nu mai este bun, iar cautarea nu a ajutat!

later am gasit cautand manual:
http://www.conta.ro/forum/index.php?act=At...post&id=544

Aceasta postare a fost editata de LUCK33RO: 04 January 2007 - 03:36 PM

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL