Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA-CAEN 7022 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PFA-CAEN 7022

2 replies to this topic

#1 anaoi86

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 July 2015 - 08:56 AM

Buna ziua,
Mi-am infiintat recent un Pfa cu Caen 7022, sunt la stadiul de a-mi inregistra firma la Anaf.Scopul infiintarii este pentru a oferi consultanta unei firme din Austria, care are nevoie de sales consultants . Eu colaborez cu o firma de recrutari din Romania care imi trimit candidati si eu trebuie sa decid daca sunt sau nu compatibili pentru compania din Austria. Cei din Austria ma platesc cu un salariu fix dar si comision din personalele trimise.
Intrebarea mea ar fi ce declaratii trebuie sa completez pentru inregistrare privind venitul, 220 de exemplu trebuie completata din cate am inteles, si ce trebuie completat la categoria de venit, determinarea venitului sistem real sau norma de venit?

Va multumesc anticipat!



#2 h.andy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 29 July 2015 - 03:58 PM

Opinie!
Completati 220 cu venitul pe care il estimati ca il veti obtine anul acesta ( sau cu un venit mai mic deoarece veti plati anticipat anul acesta 16% impozit si 5.5%CASS) Bifati determinarea venitului in sistem real




#3 anaoi86

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 July 2015 - 08:59 AM

Va multumesc!





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL