Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
recuperare drepturi salariale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

recuperare drepturi salariale

3 replies to this topic

#1 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 29 September 2015 - 01:10 PM

Buna. Am o problema, poate ma puteti ajuta.Lucrez la o primarie si am descoperit dupa un an si jumatate ca mi-a fost gresit salariul. Am inteles ca pot merge in instanta pentru a-mi recupera drepturile banesti. Dar exista cumva posibilitatea ca acesti bani sa-mi fie platiti fara a mai recurge la instanta?Primarul este de acord sa-mi dea banii datorati, nu intampin probleme din partea nimanui, dar nu stiu daca exista o cale legala sa fac asta, fara a mai apela la instanta. Baza legala, va rog



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 29 September 2015 - 01:34 PM

Nu cunosc de existenta vreo unui act normativ care sa reglementeze asa ceva. Daca ceea ce spui e adevarat, tot ce poti face e sa intocmesti un referat prin care sa faci recalcularea salariului si sa arati diferentele rezultate in urma recalcularii. Daca primarul iti aproba referatul...atunci ...nu mai mergi in instanta. Anexezi referatul la statul de plata la luna in care s-a facut plata si ...aia e! :smile:




#3 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 16 October 2015 - 08:00 AM

Am probleme in sensul in care, resursele umane au facut un referat aprobat de primar prin care recunosc greseala si vor sa-mi dea banii, dar cei de la contabilitate spun ca nu e suficient si ca ar trebui emisa o dispozitie sau o decizie interna de catre primar.



#4 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 16 October 2015 - 08:20 AM

Nu e nevoie de nici o dispozitie! E suficienta aprobarea referatului de catre primar! Ce rezolutie a pus?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL