Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Eliberare adeverinta coasigurat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Eliberare adeverinta coasigurat

1 reply to this topic

#1 alexx1984

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 26 January 2016 - 10:32 PM

Buna seara. Am un angajat care vrea sa-si ia sotia coasigurat si m-a informat astazi ca ar avea nevoie de adeverinta de asigurat, probabil cat mai curand. Cunosc actele necesare, dilema mea priveste procedura. Dupa ce imi aduce actele (adeverinta de la ANAF, declaratia lui si pe cea a ei, actele ce dovedesc rudenia, etc.), pot elibera adeverinta de asigurat in care o voi mentiona si pe sotie ca si coasigurat? Sau trebuie sa astept pana la sfarsitul lunii viitoare dupa depunerea D112 (cand se va face modificarea) pentru a o elibera atunci? Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de alexx1984: 26 January 2016 - 10:33 PM




#2 forbidden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 January 2016 - 10:07 AM

Buna ziua!
Eu am eliberat adeverinta de coasigurat inainte de a depune D112 si nu a fost valabila intrucat persoana respectiva nu figura la ANAF ca si coasigurat.
Mai intai depuneti D112 si apoi eliberati adeverinta.
O zi buna.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL