Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
stat de plata iunie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


stat de plata iunie

3 replies to this topic

#1 ancaramona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 06 July 2005 - 07:27 PM

buna seara. am facut un tur al subiectelor dar tot nu m-am lamurit cum trebuie sa procedez in cazul meu. poate ma puteti ajuta.
la denominare am urmatoarele probleme:
a) nu stiu daca pe statul denominat apar sumele cu doua zecimale sau sumele rotunjite la leu. sau rounjirile la leu se fac doar pe declaratii?
B) am o suma de plata la fondul de risc de 4368 lei vechi, deci 0.43 lei noi sau 0 lei noi. adica nu mai platesc nimic la fondul de risc si nici nu mai declar nimic sau declar 0?
sper ca am reusit sa ma fac inteleasa si va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
o seara placuta.



#2 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 06 July 2005 - 08:31 PM

Daca suma dupa denominare in cazul retinerilor salariale e mai mica de 1 leu se rotunjeste la 1 leu vezi art 3 alineatul 3 din ou 47/01.06.2005




#3 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 06 July 2005 - 08:36 PM

Scuze ca nu ti-am raspuns si la pct a am trimis din greseala dar te sfatuiesc sa citesti ordonanta mai sus amintita si ai sa gasesti poate si alte lucruri care te intereseaza . Caut-o pe internet e publicata pe multe site-uri



#4 dede

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 07 July 2005 - 10:40 AM

- la pct.(a ) toate sumele inscrise in staele de plata se rotunjesc la leu
- la (B) george75 are dreptate pentru sumele cuprinse intre 0,1 si 0,99 lei rotunjirea se face la 1 leu ;
pentru mai multe lamurii citeste OUG 47/2005 si OUG 59/2005 si lista de discutii de la http://www.conta.ro/...opic.php?t=4376






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL