Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - topic 2017 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - topic 2017

364 replies to this topic

#101 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 June 2017 - 12:23 PM

Multumim frumos, Alexandru ! :biggrin:

Bafta multa sa ai !



#102 florinaelena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 02 July 2017 - 02:46 PM

La Ploiesti cursurile ar costa cam 1000lei...cam mult nu credeti???...ca pana la urma important e ce invatam acasa...teoria nu ti-o baga in cap la cursuri...




#103 Rutzo

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 07 July 2017 - 08:29 PM

Si eu tot in Ploiesti sunt.Am vb cu persoane care au fost in anii anteriori la cursurile Ceccar PH,si spuneam ca nu se merita.
Daca stii ghidul foarte bine,ai sanse mari sa iei.....Am inteles ca anul trecut au promovat doar 25%,,,



#104 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 10 July 2017 - 11:04 AM

Sa speram ca anul acesta vor avea nevoie de cotizatii de la mai multi stagiari! :biggrin:



#105 VictoriaIoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 11 July 2017 - 12:33 PM

Are cineva exercitiile de contabilitate scanate din ghidul de acces din 2016?



#106 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 July 2017 - 05:14 PM

nu ti le poate oferi nimeni aici, ar incalca legea drepturilor de autor. :sad:
cumpara-ti ghidul !



#107 IonutPapuc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 18 July 2017 - 09:49 AM

In continuare, nu inteleg ce este atata mister in a publica datele de examen. Suntem in 17 iulie, iar in fiecare an data examenului era stabilita deja prin februarie - martie. Tot primesc invitatii de la Ceccar pentru cursuri de pregatire pentru examen ( pe bani grei, nu gluma..., evident), dar ei nu stiu nimic. Daca nu o sa pot participa la examene pentru ca o sa fiu plecat din tara, etc.? Mi se pare o totala lipsa de profesionalism.



#108 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2017 - 10:37 AM

E corect ce spui ... :sad:



#109 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 18 July 2017 - 12:29 PM

Probabil s-au razgandit. Nu mai vor sa ne dea anul acesta examen :biggrin: :biggrin: :biggrin:; insa ne lasa sa parcurgem toata cartea, ca sa n-o fi cumparat degeaba.



#110 IonutPapuc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 18 July 2017 - 10:27 PM

Fiind vorba de multi bani la mijloc (pentru care oricum nu oferă o contraprestatie in echivalent), ma indoiesc ca s-ar răzgândi asa usor. Pe lângă taxele de examen (alta lucru deranjant: nefiind o sumă deloc la indemana pentru multi, ar tb sa o știm din timp), ar pierde o noua generatie de stagiari (1000 ron/an stagiu +carti obligatorii, etc.)

Bine, nici nu am intrat in Ceccar si deja sunt un critic acid al lor, dar obiectivul meu e sa învăț, nu neapărat să adaug o diplomă în plus.



#111 sonia_irina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 July 2017 - 05:05 PM

Si eu astept cu nerabdare comunicarea datelor de examen. Nu stau toata luna octombrie in tara si nu stiu daca o sa ma portivesc pe datele de examen. Ar fi bine daca le-ar anunta din timp sa ne putem face programarea deplasarilor, sau in caz contrar sa nu ma mai chinui cu invatatul....



#112 MIRAMAR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 20 July 2017 - 04:31 PM

Buna !Dragii mei ,printre noi cred ca exista si cei care au dat anul trecut si au picat,ne pot impartasi ceva din experienta?



#113 JEANINA A

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 25 July 2017 - 09:46 AM

Buna ziua, eu am dat anul trecut dar din pacate nu am participat decat la primul examen, sfatul meu este sa mergeti la cursuri, ajuta foarte mult.



#114 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 25 July 2017 - 05:14 PM

A reusit cineva pana in momentul de fata sa parcurga tot ghidul?



#115 diajichici90

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Male

Postat 26 July 2017 - 06:55 AM

Buna ziua , de unde se pot procura materialele suport pentru examenul de expert? si care ar fi acelea? va rog sa ma ajutati cu un raspuns ca sa stiu daca mai are rost sa ma grabesc anul aceasta sau o las pentru anul urmator
Multumesc



#116 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 26 July 2017 - 10:13 AM

Exista un Ghid de Stagiu pe care il procuri de la CECCAR (filiala de care apartii). Ghidul costa 85 ron.

Nu vreau sa te descurajez, insa cred ca e cam tarziu sa te apuci acum sa inveti (daca nu ai invatat in prealabil), pentru ca am inteles de la CECCAR Timisoara ca e posibil ca dosarele sa se depuna in august, iar in luna septembrie (cred ca spre sfarsitul lunii) sa se sustina examenele. Spun ca e tarziu pentru ca Ghidul are 1161 pagini, iar cei care vor sustine examenul acum au inceput sa invete din primavara.



#117 Ariadna B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 26 July 2017 - 06:08 PM

Eu sper ca examenul va fi in octombrie, ca in fiecare an. Cu cat mai târziu, cu atât mai bine. Nu îmi vine sa cred ca nici acum nu stim datele de examen...

Aceasta postare a fost editata de Ariadna B: 26 July 2017 - 06:16 PM




#118 diajichici90

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Male

Postat 27 July 2017 - 08:40 AM

Vezi postareaEgial, la 26 July 2017 - 10:13 AM, a spus:

Exista un Ghid de Stagiu pe care il procuri de la CECCAR (filiala de care apartii). Ghidul costa 85 ron.

Nu vreau sa te descurajez, insa cred ca e cam tarziu sa te apuci acum sa inveti (daca nu ai invatat in prealabil), pentru ca am inteles de la CECCAR Timisoara ca e posibil ca dosarele sa se depuna in august, iar in luna septembrie (cred ca spre sfarsitul lunii) sa se sustina examenele. Spun ca e tarziu pentru ca Ghidul are 1161 pagini, iar cei care vor sustine examenul acum au inceput sa invete din primavara.
Multumesc de raspuns , acolo sunt toate materiile sau doar partea de contabilitate? Online nu pot gasi nimic?



#119 Ariadna B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 27 July 2017 - 09:51 AM

In ghidul respectiv sunt rezolvate subiectele pentru toate disciplinele, cu exceptia Doctrinei (in cazul careia apar doar intrebarile, fara raspunsuri). Toti cei care au promovat examenul spun ca e suficient sa parcurgi Ghidul ca sa-l iei. In anii trecuti nu erau rezolvate subiectele la discipline precum Expertiza, de exemplu. In aceste conditii, cred ca merita sa dai 85 ron si sa nu te mai chinui sa cauti materiale. Parerea mea....
Spor si zi frumoasa!

Aceasta postare a fost editata de Ariadna B: 27 July 2017 - 09:51 AM




#120 IonutPapuc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 27 July 2017 - 11:59 AM

Eu transmis un mail pe adresa oficiala a CECCAR referitor la datele de examen, a trecut aproximativ o saptamana de atunci, bineinteles ca nu au raspuns.
Sincer, m-am cam si descurajat sa invat si am slabit ritmul vertiginos... Mi se pare bataie de joc ca pana la aceasta data sa nu fie publicat nimic ( date examen, taxe, tematica...)






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL