Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia 201 pentru venit obtinut in strainatate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratia 201 pentru venit obtinut in strainatate


2 replies to this topic

#1 rockbilt

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 22 March 2017 - 12:38 AM

Buna ziua,

Daca obtin in strainatate venituri ca web developer pot sa declar aceste venituri in tara prin declaratia 201 bifand optiunea "activitati de productie, comert, prestari servicii" ?

Daca da, imi va cere ANAF-ul documente prin care sa arat ca sunt inregistrat ca PFA (authorized private individual) in tara in care lucrez ?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2017 - 11:36 AM





#3 rockbilt

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 30 May 2017 - 03:39 PM

Și dacă nu sunt înregistrat ca PFA în țara în care lucrez o să îmi facă probleme ANAF-ul la depunerea declarației 201 ? Îl interesează pe ANAF dacă sunt înregistrat sau nu ca PFA în țara în care realizez veniturile ? Mi-ar fi imposibil să mă înregistrez ca PFA în fiecare țară prin care o să trec, din moment ce o să locuiesc în mai multe țări cu viză de turist de 3 sau 6 luni.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL