Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cred ca e momentul sa ajutam! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Cred ca e momentul sa ajutam!

91 replies to this topic

#41 rodica62

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 20 July 2005 - 10:56 PM

Imi cer scuze,am uitat sa ma autentific in mesajul de mai sus!
Felicitari pentru initiativa!Din pacate nu am ...cont personal asa ca voi recurge la mandatul postal.
Se poate sa-mi trimiti adresa ta aici:rodicaavram62@yahoo.com.
Multumesc,Alexandru si, tuturor celor care nu raman de piatra la suferinta
semenilor!!!



#42

  • Guests

Postat 21 July 2005 - 08:01 AM

Dragi colegi,
Nu este nevoie de adresa, va prezentati la banca cu ibanul, numele persoanei, banca (datele pe care deja le aveti aici) si spuneti ca vreti sa faceti o donatie in acest cont. Trebuie sa aveti buletinul la voi. Succes!
Adela (e-adela).




#43 rodica62

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 21 July 2005 - 08:55 AM

Multumesc Adela, am inteles!



#44 MANUELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BACAU

Postat 21 July 2005 - 10:12 AM

Felicitari. Sunteti oameni cu suflet. Din pacate eu nu va pot ajuta. Mama mea a fost afectata de aceste inundatii. Saraca acum nu mai are nimic dupa o viata de munca. O ajut pe ea. Am fost la ea 3 zile si acum in fiecare noapte am cosmaruri. Este crunt ce am vazut acolo. Din fericire este o femeie puternica psihic si cu sprijinul meu sper sa fie bine.
Va doresc succes si va apreciez foarte mult.



#45 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 July 2005 - 12:38 PM

Dragii mei, ma bucur ca incepeti sa va mobilizati. Va asteptam si pe restul, pe cei mai harnici ii aveti deja afisati mai sus, cat si pe prima pagina.
Va asteptam cu nerabdare, sunt peste 1500 vizualizari la acest mesaj, si inca putini participanti, faceti-va un pic de timp, stim ca sunteti mult care vreti sa ajutati.
Cei care va pregatiti sa plecati in concediu si vreti sa ajutati, nu amanati pana va intoarceti, poate pana atunci deja vom fi plecati!
Va rugam sa nu-i uitati pe acei oameni, chiar daca nu se mai mediatizeaza atat de mult, ei sufera si au probleme in continuare, cu toate ca ce a fost mai grav a trecut! Aveti incredere ca veti aduce putina alinare acelor oameni! Nu vom face nimic fara sa hotaram impreuna, veti vedea si unde se duc banii, ne tinem de promisiunea de a face poze si filmulete la care veti avea cu totii acces, veti vedea familia / familiile , veti stii numele lor si adresa.

Cei care ati depus banutii si nu va regasiti printre cei enumerati mai sus, in 2 zile de la efectuarea depunerii, va rugam sa ne scrieti.



#46 laura2005

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 Postari:
  • Location:oradea

Postat 23 July 2005 - 01:59 PM

Felicit si eu pe D-nul Alex pentru aceasta initiativa :!:
Am sa trimit si eu o suma mai modesta,insa nu pot mai repede de 29 iulie.
E tarziu :?: eventual a-mi sa inprumut :?

CA -D ATI PLANIFICAT PLECAREA :?
LAURA JUNC



#47 joan1326

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 July 2005 - 02:03 PM

Am facut si eu azi viramentul si, Alex referitor la haine donatii in bunuri, eu la inceputul lui august voi pleca in concediu. Daca mai e loc, daca nu o sa le dau la Universitate, desi data trecuta cand le-am dus au zis ca nu stiu cu ce le casa si ca depindeau de nu stiu cine. :( Organizare romaneasca!
Fiti fericiti si sanatosi, ca belelele curg garla



#48 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2005 - 10:04 AM

joan1326, mai facem loc si pentru haine, deci daca vrei sa le trimiti prin noi, scrie-ne eventual pe privat.

laura2005,nu am planificat inca plecarea, nu este tarziu sa trimiti banii pe 29 iulie. Am vrea sa plecam imediat ce strangem o suma mai maricica, tot speram sa se intoarca lumea din concedii si sa creasca simtitor suma din cont.

In dupa amiaza aceasta adaug noutatile privitoare la suma stransa, ieri nu am mai ajuns la banca.



#49 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 July 2005 - 08:39 AM

Iata ca ajutorul vostru incepe sa prinda contur.
Pana pe 24.08 se aflau in cont 10.404.000 lei

Multumim:
ABC
BUCUR LELIANA
BUCUR AURELIA
ENESCU TATIANA ADELA
ARDELEANU DRAGOS (nu este membru)
RUIU EXPERT CONSULTING
COCONU CIPRIAN
CIUBOTARU IONUT
DRAGOIU DUMITRU-ALIAS DEDE
NICOLA ANDREEA
AVRAM RODICA
RADUCANU IOANA
LOLA SORIN - alias LUIZAM
JUNC LAURA ADRIANA
VASILE ADRIANA
RUCSANDRA
GHEORGHE M
PECINGINE AURELIA
PETRU A CONDURACHE
AVADANI ELENA GABRIELA



Va asteptam ajutorul in continuare.
Fiecare gest conteaza.
Maine sper sa am vesti si mai bune.


[size=18]Cont: RO41RNCB5030000296930001
Pavel Alexandru
Banca: BCR sector 3




#50

  • Guests

Postat 30 July 2005 - 03:42 PM

Pe data de 01 aug. cel tarziu pot sa depun si eu , este tarziu?

Multa sanatate!



#51 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 August 2005 - 06:23 PM

Nu este tarziu 1 august. Asteptam ca suma sa fie mai mare.
In total avem 6.144.500 lei

Actualizarea sumei cu numele o veti gasi maine.



#52 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 August 2005 - 12:24 PM

Azi au intrat 3.000.000 lei
In total avem 9.144.500 lei

Multumim si va mai asteptam.



#53

  • Guests

Postat 04 August 2005 - 05:21 AM

INITIATIVA ESTE LAUDABILA INSA UNII AU URGENTA NEVOIE DE ELE SI NIMENI NU II AJUTA. VA SPUN ASTA PENTRU CA STIU CHIAR DE LA FATA LOCULUI FAPTUL CA NIMENI NU A VENIT SA FACA NICI MACAR O EVALUARE A PAGUBELOR DAR SA DEA VREUN AJUTOR NICI VORBA. CASA MAMEI MELE CARE ESTE IN VARSTA DE 80 ANI ESTE INTR-O STARE JALNICA PRACTIC NU MAI POATE LOCUI IN EA DACA NU SE FAC REPARATII SI HIDROIZOLATII PENTRU CA TOTI PERETII SUNT IMBIBATI SI ACUM DE APA IAR DUSUMELELE MUCEGAITE. TOTI CARE SUNT IN ACEASTA SITUATIE SE INTREABA DISPERATI UNDE SUNT ACESTE FONDURI CARE SE TOT STRANG DAR NU AJUNG INSA LA CEI CARE AU NEVOIE SI SUNT IN SUFERINTA.



#54 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 August 2005 - 09:29 AM

vera_crisradna a spus:

INITIATIVA ESTE LAUDABILA INSA UNII AU URGENTA NEVOIE DE ELE SI NIMENI NU II AJUTA. VA SPUN ASTA PENTRU CA STIU CHIAR DE LA FATA LOCULUI FAPTUL CA NIMENI NU A VENIT SA FACA NICI MACAR O EVALUARE A PAGUBELOR DAR SA DEA VREUN AJUTOR NICI VORBA. CASA MAMEI MELE CARE ESTE IN VARSTA DE 80 ANI ESTE INTR-O STARE JALNICA PRACTIC NU MAI POATE LOCUI IN EA DACA NU SE FAC REPARATII SI HIDROIZOLATII PENTRU CA TOTI PERETII SUNT IMBIBATI SI ACUM DE APA IAR DUSUMELELE MUCEGAITE. TOTI CARE SUNT IN ACEASTA SITUATIE SE INTREABA DISPERATI UNDE SUNT ACESTE FONDURI CARE SE TOT STRANG DAR NU AJUNG INSA LA CEI CARE AU NEVOIE SI SUNT IN SUFERINTA.

Vera, ne pare rau pentru necazul mamei tale.
Noi suntem gata sa plecam oricand, dar ceea ce ne retine este dorinta si speranta de a se strange o suma cat mai mare; donatiile vin, insa ritmul este lent, multi membrii ai forumului sunt in concediu si suntem siguri ca vor vrea si ei sa participe.
Iar noi ne-am angajat sa ducem personal banii unde vom hotari impreuna, tocmai pentru a fi siguri ca ajung exact acolo unde vrem, si nu pierduti prin buzunarele nu stiu cui.



#55 aura_pecingine

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 05 August 2005 - 01:22 PM

Imi cer scuze pentru inirziere ,azi am depus si eu o suma modesta
Va felicit pentru tot ce faceti !



#56 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 August 2005 - 05:51 PM

Dragii nostri,

Nu am uitat sa mai scriem, dar pur si simplu de cateva zile nu au mai intrat deloc bani pentru sinistrati. Deci suma este aceeasi, 9.544.500lei. Asteptam in continuare, avem totusi peste 3600 vizionari.



#57 andreipa2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:sa pot ajuta cu ce pot si cat mai multi daca doresc -indiferent profesia ce o are

Postat 19 August 2005 - 05:05 PM

Astazi am depus si eu o suma modesta in contul ce l-ati indicat.Imi cer mii de scuze ca nu am reusit pana acuma sa ajung pana la banca sa fac lucrul acesta.Am fost si inca mai sunt extrem de ocupat.As dori sa-mi comunicati daca au intrat banii.I-am virat din cont personal de la Reiffeisen Bank-CTa.
Cu respect,Andrei.
„Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur. Albert Einstein " , (attributed)



#58 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2005 - 12:06 PM

Andrei, iti multumim. Banii nu au intrat inca, sa mai asteptam si azi sa vedem ce se intampla, pana acum nu am avut probleme. Ne-ai mai dat un pic de incredere, incepusem sa credem ca a fost tot ce-am putut sa facem pentru acei oameni greu loviti. Speram sa mai apara si alti membri care nu au donat inca, noi mai asteptam pana in a doua jumatate a lui septembrie, cand vom pleca catre una din multele zone afectate de inundatii.
Pana atunci deja se intoarce toata lumea din concedii si speram din tot sufletul sa mai marim suma, caci ne ingrozeste ceea ce vedem zilnic la televizor, cazuri care mai de care mai grave, oameni singuri uitati de catre autoritati, familii cu copii care inca dorm in strada si carora primarii le fura si putinul sosit din ajutoare ...



#59 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 August 2005 - 06:52 PM

Am depasit 10 milioane lei, va mai asteptam!!!



#60 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 August 2005 - 04:32 PM

Au mai intrat ceva bani.
Multumim si mai asteptam.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL