Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces CECCAR 2019 - expert contabil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut

- - - - -

Examen acces CECCAR 2019 - expert contabil

6 replies to this topic

#1 Claudiadi

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 January 2019 - 01:26 PM

Salutare tuturor!

Anul acesta am decis să dau examenul de acces la stagiu. Am început deja sa învăț din ghidul de anul trecut.
Știți cumva când apare noul ghid, pe 2019?
Are cineva subietele de anul trecut?
Orice sfat, îndrumare, informație imi este de mare ajutor.

Am văzut pe site-ul CECCAR ca examenul va fi pe 5 si 6 oct 2019.

Mulțumesc anticipat!

#2 moni70

Membru junior

• Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 24 January 2019 - 09:38 PM

Salut
Mai inainte de iunie nu prea cred ca apare,

#3 lilishk

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 26 January 2019 - 10:04 PM

Buna! Si eu m-am apucat de invatat dupa ghidul de anul trecut. M-ar interesa si pe mine subiectele de anul trecut, va rog.
Multumesc si spot la invatat!

#4 Puskas Alex

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 02 February 2019 - 02:23 PM

Buna, Am si eu o intrebare..In legatura cu partea de fiscalitate pentru studiu? Sa o lasam ultima?
Deoarece tind sa cred ca poate la partea de fiscalitate vor fi mai multe actualizari, modificari, pentru examen..
Multumesc :)

#5 Claudiadi

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 03 February 2019 - 10:19 PM

Eu am început cu fiscalitatea, am citi bine codul fiscal, apoi am rezolvat problemele si citit teoria din ghid. Eu o consider cea mai dificilă si mai revin asupra ei de câteva ori până la examen si insist si pe noile reglementari pe parcurs.

#6 lilishk

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 04 February 2019 - 01:07 PM

Buna ziua! Am inteles ca se fac niste cursuri pentru admiterea la examen.
Stiti ceva despre asta? Eu sunt din Galati, mai da cineva anul asta din Galati?

#7 Puskas Alex

Nou

• Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 February 2019 - 01:13 PM

Sincer nu am auzit de cursuri pregatitoare pentru Admitere, insa eu sunt din Bihor..Este posibil ca la Galati sa sa tina cursuri, eu personal nu am auzit de ele :)

Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL
Privacy Policy RO | Termeni si conditii