Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Neconcordante ANAF - ITM -REVISAL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Neconcordante ANAF - ITM -REVISAL

2 replies to this topic

#1 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 25 February 2019 - 09:42 PM

Am si eu o intrebare, mi-a sosit un raport prin spatiu privat de la anaf ca sunt diferente intre situatia anaf si situatia itm.
mai precis se specifica ca am depus decl 010 cu inchidere ultimul contract de munca , am depus ultima decl dar
la salariati itm in revisal i mi apare 1 salariat. Am intrat in revisal pe cuiul firmei respective, salariat activ : nu
Ma intreb daca la itm in afara de ultimul revisal cu incetarea salariatului se mai depune ceva cu radierea societatii
sau de ce apare salariatul explicit pe cnp ca activ daca am trimis revisal cu incetarea contractului ?
sa fie o eroare in baza de date ? la itm ?
Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri..



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 February 2019 - 12:23 PM

La ITM apare un contract activ la cineva.
De regula asemenea probleme au aparut cand s-au radiat contracte introduse gresit, fara incetare... sau cand s-a lucrat in diverse locuri in revisal fara sa se incarce corect baza de date.

Uita-te in reges si vezi ce contract a ramas activ. Va trebui sa-l introduci si sa-l incetezi, eventual pe alt calculator.
Ar fi bine totusi sa vorbesti la IT la ITM si sa ceri de acolo o solutie.




#3 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 26 February 2019 - 03:46 PM

Da , cred ca e cea mai buna solutie, sa intreb si la itm, sa vad de ce nu e in regula ca de acolo vine....






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL