Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Modificare CNP pentru PFA (dupa obtinere de cetatenie) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Modificare CNP pentru PFA (dupa obtinere de cetatenie)

1 reply to this topic

#1 victorpfa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 January 2023 - 12:06 PM

Buna ziua.

Am un PFA infiintat in baza unui permis de sedere, cu un CNP care incepe cu cifra 7.
Ulterior am obtinut cetatenie romana, iar CNP-ul mi-a fost modificat in unul ce incepe cu cifra 1.

Urmeaza sa achit taxele pentru 2022. Cum procedez? In ce mod pot informa autoritatile despre schimbarea de CNP?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2023 - 01:24 PM

Schimbarile datelor de constituire ale unui PFA inregistrat la ONRC se fac tot acolo.
Cele inreg. exclusiv la ANAF se modifica numai la ANAF. Vezi declaratia 070.







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL