Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
plata comision camera munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


plata comision camera munca

13 replies to this topic

#1 Patrunjica

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Elena Avramescu

Postat 16 August 2005 - 11:06 AM

Buna,

Ma poate ajuta cineva?Please! Pt ca la ITMB nu stiau cum se procedeaza.
Daca am de platit pt mai-iulie comision camera de munca si neavand nr. de inregistrate a platii pt fiecare cum se poate completa OP?Cum este corect?Pot sa trec la rubrica reprez. - comision camera munca pt mai-iulie? Se ia in consideratie plata? :(

Multumesc si o zi excelenta va doresc! Sunt bucuroasa ca exista acest forum.



#2 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 16 August 2005 - 08:30 PM

Buna intrebare!
Daca nici ei nu stiu, cei care vor primi ordinele de plata, noi cum sa te ajutam? :?




#3 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 16 August 2005 - 11:02 PM

Patrunjica a spus:

Buna,

Ma poate ajuta cineva?Please! Pt ca la ITMB nu stiau cum se procedeaza.
Daca am de platit pt mai-iulie comision camera de munca si neavand nr. de inregistrate a platii pt fiecare cum se poate completa OP?Cum  este corect?Pot sa trec la rubrica reprez. - comision camera munca pt mai-iulie? Se ia in consideratie plata? :(  

Multumesc si o zi excelenta va doresc! Sunt bucuroasa ca exista acest forum.

Comisionul ITM nu are numar de evidenta. Acest numar se da numai pentru obligatiile fata de bugetul consolidat, cele care sunt trecute in decl. 100. Poti trece pe OP comision ITM mai, iunie, iulie.

Problema nu este asta, problema e ca ai intarziat cu plata si probabil si cu depunerea statelor de plata. http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif



#4 Patrunjica

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Elena Avramescu

Postat 17 August 2005 - 09:22 AM

Multumesc pt raspuns! :P



#5 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 17 August 2005 - 06:31 PM

S-ar putea sa nua i probleme. Depinde, Daca cei de la ITM de la voi au mancat inainte sa te primeasca pe tine, nu te vor manca. La noi nu e chiar asa mare problema. La mine s-a intamplat sa greseasca contabila care era inainte si nu s-a platit comisionul pe luna X timp de trei luni. La mine in balanta era OK, nu aveam de unde sa stiu ca nu s-a platit. Cand m-am dus sa depun statele mi-au spus ca nu este platit, la care eu am spus ca la mine nu figureaza datoria. Pana la urma s-a dat vina pe cei care prelucreaza ordinele de plata si gata. Cand am descoperit ca la noi este greseala am facut plata imediat. Acum sa vedem ce va fi cand ma duc cu statele. :roll:



#6 Cristian Manea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 140 Postari:

Postat 17 August 2005 - 07:05 PM

Nu zic nimic cei de la ITM daca platesti comisionul cumulat pe 2-3 luni.



#7 consult

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 91 Postari:
  • Location:targoviste

Postat 18 August 2005 - 03:10 PM

Cristian Manea a spus:

Nu zic nimic cei de la ITM daca platesti comisionul cumulat pe 2-3 luni.

Nu zic, dar iti calculeaza dobanzi si penalitati!
marighe



#8 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 18 August 2005 - 05:20 PM

consult a spus:

Cristian Manea a spus:

Nu zic nimic cei de la ITM daca platesti comisionul cumulat pe 2-3 luni.

Nu zic, dar iti calculeaza dobanzi si penalitati!
Cum aflu eu daca s-a calculat sau nu penalizare? Cine ma anunta si cum? :?



#9 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 18 August 2005 - 06:13 PM

Te anunta ITM-ul, nu-ti fie teama.
Daca nu au calculat, vor calcula prima data cand vin in control. http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif



#10 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 18 August 2005 - 08:10 PM

Atunci e OK! http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif



#11 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 24 August 2005 - 10:02 PM

BUNA BUNA SEARA Ara Ara Ara! E cineva pe aici la ora asta?

Noi platim comision ITM 0.25% ca se ocupa un nene de cartile noastre de munca.Acuma problema mea:scriu in programul cu orine de plata IBAN-ul si imi apare automat la obiectul platii "Comision pentru cartea de munca 0.75%" :roll: . Si nu gasesc nici un alt IBAN la care sa-mi apara scris cu 0.25% :roll: ..Oare e vreo diferenta?Se vireaza in alt cont?Este corect sa lasi asa 0.75%? Totusi plata nu este 0.75% ci 0.25%

Voi ce spuneti?Ma sfatuieste cineva?Mai plateste cineva in zilele noastre 0.25% pt. ITM?

Multumesc anticipat!



#12 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 24 August 2005 - 10:18 PM

Buna seara!

Ce program de OP-uri folosesti? In ce am descarcat eu pana acum de la mfinante, nu-mi apare automat la obiectul platii nimic in cazul obligatiilor care nu sunt cuprinse in decl.100.

Daca totusi iti apare, se poate modifica manual. Scrii in campul respectiv ce doresti.



#13 Guest_Catalin_*

  • Guests

Postat 24 August 2005 - 10:32 PM

Oauuuuuu chiar esti aici.Super!!!

Io folosesc programul luat tot de pe www.mfinante.ro :"Declaratii fiscale 2005 - RON - versiunea 1.5.0 ( decl.100,101,120,130,300,710 si OPT)" actualizat in 29.06.2005 pt. plati in RON.

Deci bag IBAN-ul sa zicem pt. sector 6 :RO97TREZ7045003XXX000016 si imi apare automat la obiectul platii: "Comision pt. cartea de munca 0.75%"

Aaaa si nu pot modifica nimic manual am incercat.Nu ma lasa!!! Ai si tu programul asta?Nu cred ca pe mine clar nu ma lasa sa modific imi apare cand vreau sa modific tot carnatul de IBAN-uri...



#14 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 24 August 2005 - 11:46 PM

Am inteles, dar esti in eroare :lol:
Din acelasi loc de pe mfinante descarci adevaratul program:
Ordine de plata/Foi de varsamant (OP-FV) actualizat in 18.07.2005 - versiunea 1.0.8. Vezi ca este imediat urmatorul dupa cel mentionat de tine.

Succes http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL