Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract asigurare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contract asigurare

2 replies to this topic

#1

  • Guests

Postat 29 September 2004 - 03:26 PM

este obligatoriu a incheia pentru asociat unic contract de asigurare cu casa d pensii? Am o asigurare incheiata cu o firma.......



#2 ailioiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 September 2004 - 06:13 AM

Conform legii este obligatoriu sa fii asigurat in sistemul se stat daca ai venituri mai mari de 3 salarii medii brute pe an.

Legea 19/2000 daca nu s-o fi abrogat si asta.

Daca ai salariu, se plateste conform salariului. Daca faci contract separat, suma asigurata este la latitudinea ta, intre niste limite.




#3

  • Guests

Postat 30 September 2004 - 09:37 AM

asociatul unic nu are "salariu". se face ctr la casa de pensii si se plateste cash suma aferenta. nu va mai legati de acel caz din covasna in care asociatul unic era propriul lui angajat. acel caz era castigat in instanta. in bucuresti nu o sa vedeti chestia asta niciodata.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL