Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
tot concediu medical - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


tot concediu medical

3 replies to this topic

#1 flores

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 13 September 2005 - 11:58 AM

Am un salariat care are concediu medical cu cod 06, are stagiul de cotizare realizat ( din care 4 luni la o alta societ) si nu mi-a adus adeverinta cu stagiul de cotizare. Ii mai calculez concediul medical? Cum? Pot lua in considerare ce scrie in carnetul de munca?



#2 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 13 October 2005 - 08:58 PM

Ce scrie in carnetul de munca nu poti lua in considerare pt ca s-ar putea ca in perioada pe care tu o iei in considerare sa fi avut concediu medical ori zile de concediu medical se scad la calculul stagiului de cotizare si nu sant trecute in carnetul de munca .Trebuie sa-ti aduca neaparat stagiul de cotizare .




#3 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 14 October 2005 - 01:37 PM

concediul medical anterior nu se scade din stagiu, se scde cel mult din cele 90 de zile la care are dreptul :roll:

dar trebuie sa aveti stagiul!

06 nu e urgenta, nu-i asa?

ba e urgenta! dar asta nu schimba situatia pt ca oricum iti trebuie stagiul nu pt durata ci pt venit



#4 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 14 October 2005 - 05:19 PM

[quote="danae"]concediul medical anterior nu se scade din stagiu, se scade cel mult din cele 90 de zile la care are dreptul :roll:

Scuze ! M-am exprimat gresit mai sus . Ma gandeam la faptul ca la media zilnica a bazei de calcul fostele zile de concediu medical nu se cuprind in aceasta






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL