Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TRANSPORT MARFURI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TRANSPORT MARFURI

5 replies to this topic

#1 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 23 September 2005 - 07:33 AM

TREBUIE SA TIN CONTABILITATEA UNEI FIRME DE TRANSPORT RUTIER DE MARFURI. SOCIETATEA ARE UN CAMION DE 7 TONE, ARE LICENTA DE TRANSPORT SI ARE ANGAJAT UN COORDONATOR DE TRANSPORT CU NORME DE 4 ORE/ZI. PROBLEMA MEA ESTE CA NU PREA STIU CE EVIDENTE TREBUIE SA TIN? DACA STIE CINEVA CE TREBUIE SA FAC VA ROG "HELP"!!!
MA REFER LA FOI DE PARCURS, OFERTE ETC?



#2 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 23 September 2005 - 08:00 AM

ce oferte ?
pai tii contabilitatea sau esti angajat la dep. comercial ?
sau acolo tu si centrezi si dai cu capul [-X ?
eu sper pt binele tau ca nu !

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#3 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 23 September 2005 - 09:16 AM

EU SUNT ANGAJATA PE PORT DE ECONOMIST, DAR COORDONATORUL DE TRANSPORT NU FACE NIMIC DE FAPT NU STIE NIMIC, SI AS VREA SA STIU CE DOCUMENTE TREBUIE SA FIE INTOCMITE INTR-O LUNA IN CEEA CE PRIVESTE ACEASTA ACTIVITATE.



#4 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 26 September 2005 - 03:14 PM

pai in primul rand eu zic ca ar trebuie sa clarifici cu angajatorul fisa postului a ta ca sa vezi exact ce ti se cere sa faci. ce responsabilitati ai ? ai mai tinut contab la vreo firma ?
sunt multe lucruri de clarificat inainte de a ne intreba pe noi ce trebuie sa faci.
CARE SUNT RESPONSABILITATILE POSTULUI TAU ?
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#5 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 27 September 2005 - 09:50 AM

STIU CARE SUNT ATRIBUTIILE POSTULUI MEU SI DA TIN CONTABILITATEA SI LA ALTE FIRME. EU AM CERUT DETALII LEGATE DOAR DE ACTIVITATEA DE TRANSPORT MARFURI, ACTIVITATE CU CARE NU AM MAI AVUT LEGATURA.



#6 Guest__*

  • Guests

Postat 27 September 2005 - 10:21 AM

Da, se face foaie de parcurs. Iar restul este la fel ca orice contabilitate.
Ordin de deplasare-delegaþie.
Bine-nþeles actele doveditoare pentru marfa transportatã...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL