Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
EC.-PF AUTORIZATA ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


EC.-PF AUTORIZATA ?

3 replies to this topic

#1 aura1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sv
  • Interests:MUZICA, PC

Postat 17 October 2004 - 07:23 PM

:?:
Am si eu o intrebare:
De ce eu ca economist (sectia finante-contablilitate) cu o vechime de peste 12ani in domeniu (din care 6 dir. ec) nu pot sa-mi deschid PFA daca nu sunt membru CECAR?
Mi se pare incorect sa fii nevoit sa fii membru CECAR, mai ales ca de curand m-am intalnit cu o persoana-absolventa unui liceu economic si careia i-am dat meditatii mult timp si pot sa spun ca nu are nimic in comun cu domeniul contabilitatatii, este in prezent contabil autorizat (obtinuta cu 250EUR).
Intrebarea mea este valoreaza mai mult diploma si carnetul ei (si a multora care l-au obtinut la fel) de membru CECAR decat diploma mea obtinuta dupa 5ani de facultate si o experieta destul de indelungata?


Aura :?

PS am inteles ca taxa pentru contabil este -200-250eur, si pentru expert ajunge pana la 400 -a se intelege ca nu sunt acele taxe care le platesti cu chitanta.



#2 gabriella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 164 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 18 October 2004 - 01:52 PM

asa este, e trist, dar la noi nu prea mai are importanta diploma de facultate - daca nu obtii si alte diplome de perfectionare : CECAR, ANEVAR, CAFR...
nu are nici un sens, dar asta-i realitatea - conteaza cantitatea, nu calitatea




#3 cecilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Location:cluj napoca

Postat 18 October 2004 - 04:01 PM

de acord cu gabriela ref la cantitate si calitate
cluj napoca



#4 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2004 - 04:03 PM

e trist!! cel care se preteaza sa plateasca examenul...e ca si cum s-ar degrada!!!

da...oricum... este prima oara cand aud chestia asta!!!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL