Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
DESFIINTARE FIRMA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


DESFIINTARE FIRMA

2 replies to this topic

#1 cocolino

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 18 October 2004 - 02:56 PM

Am si eu mai multe intrebari legate de desfiintarea sau incetarea activitatii unei firme, micro.
- in primul rand stocul de marfa in contabilitate este f mare fata de ce este pe teren, daca firma se inchide poate sa ramana cu acest stoc?
- ce declaratii se mai depun dupa inchidere ?
- obligatiile la buget trebuiesc achitate integral?
- ce se intampla cu casa de marcat ?
Multumesc anticipat



#2 Adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 158 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2004 - 03:42 PM

cocolino a spus:

Am si eu mai multe intrebari legate de desfiintarea sau incetarea activitatii unei firme, micro.
- in primul rand stocul de marfa in contabilitate este f mare fata de ce este pe teren, daca firma se inchide poate sa ramana cu acest stoc?
- ce declaratii se mai depun dupa inchidere ?
- obligatiile la buget trebuiesc achitate integral?
- ce se intampla cu casa de marcat ?
Multumesc anticipat

prima intrebare : NU !!!
A doua : inchidere = desfiintare sau incetare ?
A treia : In principiu da, doar daca declari falimentul ... atunci se poate si sa nu, dar e boala lunga drum de fier ... :cry:
A patra : Nu stiu, cred ca este tratata ca oricare alt activ corporal.

Si eu cu parerea ...



#3 gabriella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 164 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 20 October 2004 - 12:51 PM

casa de marcat se poate vinde (insa numai prin firma autorizata de la care ai cumparat-o) - memoria fiscala care era sau inca este in casa ta de marcat trebuie predata pentru arhivare






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL