Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Va ajuta? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Va ajuta?

52 replies to this topic

Poll: Va ajuta internetul? (207 membri au votat)

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#21 titza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 195 Postari:

Postat 24 February 2006 - 05:45 PM

FFF mult si in special acest forum



#22 niarda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:timis

Postat 24 February 2006 - 05:55 PM

internetul face parte din grupa acelui rau strict necesar , ne ajuta foarte mult in activitatea de zi cu zi si nu numai. Si nu in ultimul rand ne ajuta sa accesam www.conta.ro, cel mai super forum, va multumec ca existati.




#23 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 24 February 2006 - 07:40 PM

am votat DA :D



#24 paidolat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 204 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Resita
  • Interests:contabilitate

Postat 24 February 2006 - 08:52 PM

Internetul e indispensabil vremurilor in care traim!
E tot si e-n toate! ....daca ar fi sa parafrazez un cantec din epoca de aur!
Succes la navigat!



#25 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 24 February 2006 - 09:54 PM

Normal, ca ajuta. Nimeni nu s-a nascut atotstiutor si daca exista aceasta posibilitate chiar ar fi pacat sa nu fie exploatat.
E tipul de activitate unde se chinuie cativa (a se intelege administratorul de site si moderatorii) si profita toti care intra aici!
Eu insa as intreba pe cei 3 care au raspuns cu "nu-l folosesc" cum de au reusit sa voteze daca nu utilizeaza internetul :D sau daca nu le e de folos profesional, de ce mai intra pe forum :?:
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#26 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 25 February 2006 - 12:55 PM

normal ca ne ajuta, nici nu se discuta. Multumim ca existati Voi conta!



#27 dan popa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2006 - 01:24 PM

angeliq a spus:

Inernetul este o mare groapa de gunoi. Toti utilizatorii sunt gunoierii ce scarmana sa-si gaseasca informatia utila.

Cine vrea sa stea pe scaun, sa nu faca nici un efort si sa-i vina exact informatia ceruta, completa, detaliata, documentata sa faca bine si sa plateasca consultanta cu ora.



#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2006 - 02:24 PM

Ocsi a spus:

Eu insa as intreba pe cei 3 care au raspuns cu "nu-l folosesc" cum de au reusit sa voteze daca nu utilizeaza internetul  sau daca nu le e de folos profesional, de ce mai intra pe forum
Ocsi, iti explic eu ce-i cu voturile alea, daca chiar nu te-ai prins : acest chestionar nu poate avea decat un raspuns si anume DA. este evident !!! din aceasta cauza nici nu prea se inscrie in categoria chestionarelor, neavand raspunsuri alternative cu adevarat. cele 3 voturi chiar asta au vrut sa sublinieze, iar reactia ta (si altor vreo 2) e o dovada ca au reusit.
varianta de raspuns fiind, practic, exclusivista mai toate mesajele de aici nu fac decat sa laude internetul, pe buna dreptate (si forumul, multumim), nu e nimic de dezbatut, nimic de votat intr-adevar. de aceea, chestionarul mi se pare de genul " intr-un glas, amandoi, sa cantam, chitara mea... hai cantati toti cu noi, ce frumoasa-i dragostea", adica internetul. fara suparare... nu ma zgandareai, nu ziceam nimic.

capisci ? :wink:



#29 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 26 February 2006 - 08:07 PM

ALUPEI OTILIA a spus:

Ocsi, iti explic eu ce-i cu voturile alea, daca chiar nu te-ai prins :.......... nu ma zgandareai, nu ziceam nimic.

capisci ? :wink:

No capisci!
Trebuie să te contrazic, răspunsul nu este deloc exclusivist, eu cel puțin nu cred că toți cei peste 7700 membri ai forumului sunt contabili, economiști sau persoane care lucrează zi de zi cu informații de genul celor tratate pe forum. Cu răspunsul meu am vrut să subliniez doar faptul că deși intrebarea pare a fi cu un singur răspuns, dacă cineva crede că trebuie să voteze cu oricare altă variantă decât cea "la-ndemână" să facă bine și să-și motiveze votul. Să nu se ascundă sub paravanul anonimității oferită de internet. O motivare ar fi chiar și reacția lui "Septimiu" pe care il stimez pt. faptul că și-a asumat votul și și-a motivat intr-un fel reacția lui. Deși nu-l cunosc personal, totuși și numai datorită faptului că a zis "da, dom-le eu am fost unul" nu-mi lasă impresia că-și bate joc de colegii/colegele lui de forum!
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#30 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 26 February 2006 - 08:47 PM

vot care nu mai este la NU
imi vreau votul inapoi

intrebarea acestui chestionar se aseamana cu :"folositi calculatorul in acest moment? " :lol: :lol: :lol: :lol:



#31 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 26 February 2006 - 10:02 PM

Septimiu a spus:

intrebarea acestui chestionar se aseamana cu :"folositi calculatorul in acest moment? " :lol: :lol: :lol: :lol:

:smt023



#32 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2006 - 11:30 PM

Ocsi, sa stii ca votul nu trebuie explicat ! Nici un chestionar nu presupune asta !
Inteleg ca nu prea ai completat chestionare la viata ta, altfel ai fi stiut si, evident, n-ai fi avut asa cerinte... da' puteai sa te prinzi si tu de la televizor cum e cu chestionarele astea, in general vorbind...

intrebarea era : "Va ajuta internetul in activitatea profesionala?" fara referire la profesie si fara limitare la forum, asa ca remarca ta cu cei 7700 de forumisti care nu sunt numai "economiști sau persoane care lucrează zi de zi cu informații de genul celor tratate pe forum"... nu are nici o legatura cu exclusivitatea raspunsului ce se poate da chestionarului ! si nici daca recunosc public ca unul din voturi e al meu, tot nu se schimba nimic legat de modul in care a fost conceput acest chestionar. DAR, daca asta te multumeste si chiar crezi ca mai conteaza, cei 3 identificati (prin autorecunoastere) ca se tin de shotii sunt : septimiu, floris si otilia.
na, c-a mai aparut unul ! cine sa fie al 4-lea "obraznic", oare ?? sa nu ne spui, sa nu ne spui !!! ca suntem discreti.... :lol: :lol:

Ocsi, tu te faci ca "no capisci", dar capisci molto bene ... :lol: :lol:



#33 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 27 February 2006 - 08:03 PM

Se poate vota in continuare.



#34 mariana_fira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Interests:tot ce tine de contabilitate

Postat 28 March 2006 - 11:06 AM

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
As muri fara net!
sa aveti o zi buna!



#35 srader elena lacramioara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:PROFESIONALE

Postat 06 April 2006 - 02:24 PM

votat....
ajuta f mult



#36 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 April 2006 - 02:48 PM

De cand am internet prin RDS este cel mai bun ajutor si cel mai cumplit mancator de timp din tot ce exista!!



#37 EWY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:HD

Postat 06 April 2006 - 02:54 PM

Nu-mi mai imaginez viata fara internet cu toate ca nu fac parte dintre cei dependenti!



#38 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 April 2006 - 05:06 PM

Chiar asa ...ce dracu o fi si internetul asta? si la ce foloseste el in fond si la urma urmei ?
:smt075
eu il folosesc sa ma cert cu otilia (moderatoarea) :oops:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#39 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 22 May 2006 - 10:47 AM

vad ca va si bateti.



#40 invatacel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 01 June 2006 - 04:52 PM

Nu ma ajuta..mi-a devenit indispensabil!!! In plus, daca nu era internetul, mai aveam ocazia sa va cunosc ? :wink:

Eu acum am un bebelus iar faptul ca am internet acasa ma ajuta enorm...ce-ar fi fost sa iau copilul in brate, sa ma urc in tramvai (mai ales pe caldurile astea) si sa ma duc cine stie pe la cate Instituii sa aflu fel de fel de chestii (sa mai am si surpriza de a fi ajuns in afara programului....)
Acum, cu un simplu clik, am rezolvat problema.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL