Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Test grila stagiari anul I - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Test grila stagiari anul I

51 replies to this topic

#41 clujean

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:cluj napoca
  • Interests:multe

Postat 25 November 2005 - 01:45 PM

va rog fumos, sunt disperat, o lucrare la audit

rusu.firstconsult@gmail.ro



#42 clujean

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:cluj napoca
  • Interests:multe

Postat 25 November 2005 - 01:46 PM

pliz frumos o lucrare la audit

rusu_augustin@yahoo.com




#43 anaitat

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 November 2005 - 03:24 PM

Citeaza


Va rog frumos si mie o lucrare de audit.
tatianap@eva.ro



#44 xcleopatra

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 November 2005 - 10:09 AM

am o mare rugaminte. am nevoie disperata de un model de proiect pt. anul I. pls. ppsam05@yahoo.co.uk :(



#45 Daciana_S.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate, audit

Postat 29 November 2005 - 07:08 PM

Seria in care m-am inscris abia maine da examenul. Ieri am discutat o parte din grile, cele mai controversate (si ma refer la cele de la 160 in sus).
Unele raspunsuri nu coincid cu cele postate.
Pentru cei care inca nu au dat examenul iata si alta varianta pentru unele dintre grile: 157 c, 158 b, 162 a, 168 c, 171 c, 172 a, 173 b, 175 c, 179 c.
57 a, 54 c, 61 c (corect deoarece se specifica clar ca: "acest lucru este prezentat in situatiile financiare", deci nu a fost dedus de auditor in cadrul misiunii de audit), 128 a (cu siguranta acest raspuns este corect - "observarea consta in urmarirea unui proces sau a unei proceduri efectuate de alte persoane").
Cam acestea sunt diferentele constatate fata de raspunsurile deja postate.
Sper sa fie de folos celor care inca nu au dat inca examenul si nu sa-i bulverseze mai tare.



#46 jethro

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 December 2005 - 04:17 PM

Daca se poate sa-mi trimite-ti si mie un proiect pe adresa dpcjethro@yahoo.com. multumesc mult.



#47 ioanadrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 December 2005 - 04:56 PM

va rog daca cineva poate sa-mi dea o mana de ajutor cu un proiect, macar sub forma de idei...

...pelikan@loginet.ro
multumesc



#48 nagylajos

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Oradea

Postat 02 January 2006 - 08:45 PM

Sunt stagiar in sistem colectiv anul I la CECCAR trebuie sa predau lucrari la audit statutar, expertiza contabila etc. La contabilitate, impozite nu sunt probleme, dar la celelalte domenii ( audit, expertiza ) nu am experienta si nici ceccarul nu da documentatie sufucienta, pentru a putea elabora aceste lucrari. Va rog sa-mi trimiteti ceva lucrari sau materiale pe baza carora as putea incepe aceste referate pe adresa mea de email.

Multumesc! :(

nagylajos2003@yahoo.com



#49 dina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 13 January 2006 - 12:17 AM

daca are timp cineva,as dori si eu un proiect
130660gv@alice.it
Multumesc!



#50 BUFTACHE

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:DIVERSE

Postat 14 January 2006 - 08:53 PM

Va rog trimiteti un proiect si pe
MANUBARBU2002@yahoo.com .
multumesc



#51 carmen_usa

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 01 February 2006 - 11:01 AM

va rog ,am si eu nevoie de un proiect pentru audit -imi trebuie un model , ceva de la care sa plec .Multumesc!



#52 MARUTU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 105 Postari:

Postat 25 October 2006 - 01:01 PM

Buna dragilor,

Intrucat multi doresc un exemplu, informatii, modele de studiu etc..... eu va propun sa vizitati: http://contabilitate.3xforum.ro

O sa gasiti acolo o gama intreaga de materiale care va vor ajuta.

Multumesc,

Maria.





Daca doriti urgent un model de proiect de audit, dati-mi un mail la ragazza_esuberante@yahoo.com si se rezolva.

Numai bine,
marutu






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL