Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cesiune imobilizari in curs - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cesiune imobilizari in curs

1 reply to this topic

#1 asorina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 22 November 2005 - 12:45 PM

Problema mea este urmatoarea: exita un contract de vanzare cumparare pentru un imobil aflat in constructie. Se achita avansul si doua rate dupa care societatea cumparatoare cesioneaza imobilul (respectiv dreptul de cumparare asupra imobilului) unei persoane juridice. Avansul, ratele si tot ce tine de contractul de vanzare cumparare , au fost inregistrate in 231
Intrebarea mea este legata de inregistrari:

461 = 7583 , 4427

cum se inchide 231?



#2 lorenzo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 23 November 2005 - 02:51 AM

6583 = 231

invest.in curs sunt tot active imobilizate, nu ?







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL