Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inscriere la stagiu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Inscriere la stagiu

54 replies to this topic

#1 cezarovidiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 27 November 2005 - 11:32 AM

Am fost la CECCAR Bacau sa intreb cand pot depune cererea de inscriere la stagiu. Mi s-a raspuns ca trebuie sa primesc mai intai corespondenta de la ei si apoi ma voi putea inscrie. Asa este peste tot in tara?



#2 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 27 November 2005 - 11:53 AM

asa e

Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#3 florinag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Romania

Postat 28 November 2005 - 10:05 AM

Au inceput sa trimita corespondente, eu am primit deja.Termenul limita e pana in 31 ianuarie 2006 , in caz contrar se sustine din nou examenul de acces.



#4 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 28 November 2005 - 09:25 PM

si eu am primit si are chiar si un tabel atasat cu membrii filialei care sunt abilitati ca tutori de stagiu... nedumerirea mea e urmatoarea: ce castiga la afacerea asta tutorii???... iar un stagiar e tipul de om care e angajat de forma si isi plateste singur contributiile sau e un angajat pe bune si merge la munca ca tot omul dupa program, iar daca merge pe bune este si platit??? (sau incep sa devin tigan???)
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#5 adammirela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Location:focsani
  • Interests:contab

Postat 28 November 2005 - 10:57 PM

Eu am sunat la ceccar focsani si mi s-a zis sa cumpar o carte de 300 000 rol si daca nu inteleg ce scrie acolo despre stagiu sa ma adresez lor direct.Deci sa-mi spuna si mie cineva ce trebuie facut,nu mai am chef sa le mai dau iar bani.Trebuie sa imi fac un dosar...........ce trebuie sa cuprinda?

Va multumesc



#6 cornelia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 29 November 2005 - 11:04 AM

treaba la CECAR merge astfel:
-in ianuarie inscriere la stagiu colectiv, cotizare si cumpararea cartii.
LA Ploiesti ne-au repartizat ei la tutorii de stagiu in ordine alfabetica.(anul trecut)
Se da o tematica din care se va face o lucrare si un caiet de conspecte din fiecare tema ce se preda in iulie si inca o data in ianuarie anul urmator aceeasi chestie.
In asta consta stagiatura: nu angajari, nu contributii platite.



#7 adammirela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Location:focsani
  • Interests:contab

Postat 29 November 2005 - 11:25 AM

mersi cornelia



#8 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 29 November 2005 - 10:40 PM

cornelia2 a spus:

treaba la CECAR merge astfel:
In asta consta stagiatura: nu angajari, nu contributii platite.

stagiatura de care vorbesti este cea facuta coleectiv la CECCAR, in cazul in care faci la un tutore individual, trebuie sa iti faca angajare cu contributii si tot tacamul... am inteles ca ar trebui si adeverinte lunare duse la CECCAR
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#9 cornelia2

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 30 November 2005 - 10:22 AM

da, ma refeream la stagiu colectiv asa cum sunt la noi majoritatea stagiarilor.



#10 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 01 December 2005 - 01:13 PM

Deci asa sta treaba cu stagiatura!Aici la noi nu s-a facut nimic stau si astept,ce...nu stiu?Daca e adevarat ce zice colegul de la malul marii atunci avem de lucru si alti bani de dat ,ca de suntem milionari tot dam la CECAR banii ,nu?pina in ianuarie stau linistita sa vedem ce va fi si aici in MM
:roll:
CU GINDURI BUNE !



#11 Kity2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 04 December 2005 - 08:57 AM

Buna !

Cei in Bucuresti a primit vreunul creva referitor la stagiu ?

Ce ar trebuia sa fac ? Sa astept aceasta adresa de la ei ?

Sunt putin nedumerita ?



#12 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 04 December 2005 - 12:24 PM

ar trebui sa suni la ei... in Cta o fata nu a primit plicul si a asteptat degeaba ca cei de la CECCAR i-au gresit adresa pe care o scrisese pe dosar... pana la urma s-a rezolvat printr-un drum la CECCAR....plicul se statea acolo si nimeni nu se intreba ce e cu el si de ce s-a intors
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#13 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 December 2005 - 03:46 PM

Kity2004 a spus:

Buna !

Cei in Bucuresti a primit vreunul creva referitor la stagiu ?

Ce ar trebuia sa fac ? Sa astept aceasta adresa de la ei ?

Sunt putin nedumerita ?

Eu am telefonat la CECCAR Bucuresti cu ceva timp in urma si mi s-a spus ca trebuie sa astept sa ma sune cineva de la ei, dupa data de 01.01.2006.

O prietena care a dat examenul la CECCAR Ploiesti mi-a spus ca trebuie sa astepte acasa, scrisoarea de inscriere.
Concluzia este ca trebuie sa asteptam pana in ianuarie 2006, si in cazul in care nu primim telefon de la ei , trebuie sa sunam noi.

O zi buna.



#14 Mangu Ema Carmella

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Noutati legislative

Postat 08 December 2005 - 11:46 AM

si eu am sunat la ceccar bucuresti acum catva timp si mi s-a spus ca in luna ianuarie incep inscrierile asa ca stau linistita



#15 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 11 December 2005 - 01:20 PM

stati linistiti. abia pe la sfarsitul lui ianuarie o sa mergeti sa va inscrieti, sa platiti prima rata din cotizatie. despre carti eu nu stiu nimic. noi la bucuresti am primit cartea despre expertul contabil si contabilul autorizat gratiut, in prima zi de curs inainte de examenul de acces (mai mult ca sigur ca banii pentru carti au intrat in costul cursului). pe la sfarsitul lui februarie incep cursurile pentru semestrul 1. pana in iunie o sa trebuiasca sa depuneti prima lucrare. apoi cursurile pentru semestrul 2 vor avea loc prin noiembrie dupa ce se termina cu cei ce vor sustine examenul de acces - next generation, iar lucrarea pentru semestrul 2 va trebui depusa pana la 15 ian. tot in noiembrie o sa aflati ca mai aveti de plata o parte din taxa catre CECCAR si uite asa.



#16 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 12 December 2005 - 09:53 AM

sambata am primit si eu scrisoarea de la ceccar bucuresti.in scrisoare mi se spune sa ma prezint URGENT la sediul lor...eu intelesesm ca din ianuarie incep inscrierile la stagiu.......o sa sun azi sa vad ce zic



#17 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 12 December 2005 - 11:31 AM

am sunat acum la ceccar....."amabili"ca intodeauna :evil: Mi-a trantit un "da,e urgent,veniti saptamana asta cu 1.5 mil si buletinul".Ce sa inteleg????? :shock: Asa ca voi merge personal la ei,sper ca azi,poate ma lamuresc....Aia 1.5 mil.nu se dau doar in cazul stagiului colectiv?Nu se faceau abia in ianuarie inscrieri?ca eu nu mai inteleg nimic!



#18 cecil

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 December 2005 - 09:49 AM

azi e 13 dec, am primit de ceva timp scrisoarea in care se spiunea ca in 2 saptamani tb sa ma inscriu,

azi spun ca e cam tarziu..............

stiti cumva cum se face transferul de la buzau la bucuresti

se mai platesc taxe?



#19 edena.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 December 2005 - 12:15 PM

Ieri am fost la fil.Buc. si m-am inscris la stagiul colectiv.
Am completat o cerere tip si am achitat 1.410.000lei (910.000 pt. stagiu 2006 si 500.000 lei taxa anuala 2006).
Au zis sa sunam dupa 5,6 ian. pt. certificat si carnet. :wink:



#20 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 14 December 2005 - 02:28 PM

Edena,ti-au dat mai multe informatii ref.la stagiul colectiv?Adica..cand incepe,cum naiba anunta locatia(sa nu ne trezim ca la examen ca au schimbat-o cu 1 zi inainte :D ).
Mai am si o intrebare:daca ma inscriu la stagiul colectiv si dintr-un motiv oarecare vreau sa trec la un tutore de stagiu,mai pot face asta?fara sa-mi dea banii... :lol:
Iar cu graba asta de a te inscrie..mie mi-au zis ca"daca in 2 luni nu va inscrieti,pierdeti examenul..".2 luni de cand?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL