Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inscriere la stagiu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Inscriere la stagiu

54 replies to this topic

#21 edena.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 December 2005 - 02:44 PM

Mi-au spus ca stagiul va incepe undeva in feb., dureaza 3 zile/ semestru si se tine incepand cu ora 16.30 dc cele 3 zile pica in timpul sapt., si de la 9 sau 10 dimineata dc pica in weekend si ne anunta telefonic (am vazut ca prefera numere de fix).
Cu schimbarea de la st. colectiv la tutore tb sa-i intrebi, nush ce sa-ti spun.
Din cate AM AUZIT ! daca intarzii cu inscrierea te suna ei sa te intrebe dc mai vrei sau te-ai razgandit :lol:



#22 manu21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 16 December 2005 - 03:36 PM

stiati ca azi e utima zi de inscriere la stagiul colectiv in Bucuresti?
daca nu, grabiti-va.... :shock:




#23 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 17 December 2005 - 05:21 PM

Buna,
Unde este anuntat ca vineri a fost ultima zi de inscriere la stagiu?
steluta



#24 manu21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 December 2005 - 09:51 AM

nu scrie nicaieri
am aflat si eu intamplator, am sunat si mi-au spus sa ma grabesc pt ca e ultima zi...... :roll:



#25 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 19 December 2005 - 09:54 AM

Ultima zi?sunt tampiti???Ca eu cand am fost mi-au spus ca "daca nu ma inscriu in 2 luni pierd examneul..."Asa ca..ce sa inteleg?



#26 manu21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 December 2005 - 11:00 AM

sincer, eu cred ca aveau nevoie de bani inainte de sarbatori
nu cred ca nu vor mai face insrieri in ianuarie



#27 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 December 2005 - 04:08 PM

Si eu cred ca aveau nevoie de bani. M-am inscris joi 15.12.05, si acolo era o domnisoara care nu avea bani la ea pentru tampenia asta si oamenii de bine de la CECCAR, au inscris-o, dar au rugat-o insistent sa vina a doua zi neaparat. Tocmai ce m-am uitat pe site-ul lor, deja au stabilit data pentru la anul :shock: , va vine sa credeti? Noi nu am stiut pana in septembrie si ei anunta data oficiala a examenului, dar bineinteles si desfasurarea cursurilor :evil:. Nu mai au bani si ei saraci :lol:
"Urmatoarea sesiune la examenul de acces la profesia contabila, pe categorii profesionale, se va desfasura in perioada 1-2 iulie 2006.
Examinarea candidatilor se va desfasura atat in sistem grila, cat si pe baza intrebarilor de judecata profesionala.
Incepand cu luna decembrie 2005 la nivelul filialelor Corpului se vor organiza lunar cursuri pregatitoare pentru examen.
Pentru intrebari suplimentare, va rugam sa contactati filiala in raza careia aveti domiciliul."



#28 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 20 December 2005 - 02:37 PM

M-am inscris ieri :? ..Nu stia nimeni nimic sigur,balbaieli..ca de obicei..nu cred ca era ultima zi,sigur se va prelungi inscrierea si-n Ianuarie..dar vorba voastra,cred ca vor prime de craciun :twisted:
Asa ca...tot au incercat sa ma convinga sa platesc 1 an,desi eu insistam ca vreau doar 1/2 de an.Pana la urma,foarte dezamagit,mi-a completat dispozitia de palta cu suma aferenta jumatatii de an :x
A....si tot comentau pe cei care sunau sa intrebe care e ultima zi :D de inscriere.
bafta..ne vedem la cursuri



#29 adrianaradu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 December 2005 - 03:57 PM

Si eu m-am inscris azi, 20.12.2005, la Bucuresti....
Nu exista afisat un termen limita pentru inscriere la stagiu....
M-au intrebat daca vreau sa platesc toata suma...142 lei....
Mi-au spus ca daca nu primesc pana pe 20 ianuarie 2006 corespondenta de la ei si certificatul de absolvire al examenului de acces...sa ii mai sun...asa voi afla informatii despre cand incep cursurile.....
Bafta!
Sarbatori fericite tuturor!



#30 Raisa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Location:Craiova
  • Interests:multe

Postat 21 December 2005 - 09:44 AM

Eu m-am inscris la stagiu undeva in iunie 2005 si daca am fost fata cuminte si am platit C/v a doua cursuri, a si trecut un an de stagiu.
La noi taxa de stagiu e 25E/ an si tocmai ce am platit-o acum in decembrie.
Parerea meaa: CECCAR = o breasla de bosorogi care mai profeseaza vezi doamne ca independenti, care sunt rupti de tot si toate ( in general), care au luat examenul asa cum stim toti, care traiesc din cotizatiile atator tineri... si care nu ofera nimic in schimb.
Dar speram ca odata integrati si noi in acest organism, care numai european nu e, ne-o fi mai bine pe viitor.
Sa dormim noaptea linistiti!!



#31 olivia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 December 2005 - 03:38 PM

La mine a fost o situatie mai speciala in sensul ca am dat examenul de acces in noiembrie 2004, eu apartinand de filiala Ialomita. Am tot asteptat informatii de la ei pana in iunie-iulie. De cate ori sunam imi spuneau ca nu a sosit certificatul si ca nu se fac inscrieri la stagiu.... deocamdata. De la filiala Bucuresti, acelasi raspuns. La un moment dat, satula fiind de atata asteptat m-am dus la filiala Bucuresti. Aici, surpriza... mai aveam la dispozitie o saptamana in care sa ma inscriu si sa fac o lucrare, altfel pierdeam examenul. Am platit taxa, am facut lucrarea si am fost inscrisa in primul an de stagiatura. Concluzia: nu va bazati pe ceea ce spun cei de la CECCAR, mai ales cei din provincie, ca nu stiu de capul lor. Nu mai vorbesc de dezinteresul total pe care l-au manifestat, cu toate ca cotizasem si cu taxe de examen si de stagiatura. Parca mi-ar fi facut un mare favor, asa imi vorbeau!



#32 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 29 December 2005 - 10:00 PM

O intrebare ...... pentru a deveni expert contabil trebuie sa fii absolvit facultatea ..... pana aici totul Ok .... dar trebuie neaparat sectia finante-contabiliate?
Multumesc
Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#33 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 30 December 2005 - 04:30 PM

Diana_ a spus:

.... dar trebuie neaparat sectia finante-contabiliate?
Multumesc

da trebuie sa fi terminat CIG sau finante
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#34 olivia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 30 December 2005 - 08:11 PM

Eu stiam ca trebuie sa fie o facultate cu profil economic si sa ai minim cinci ani experienta ca economist. Eu am terminat ASE - facultatea de Management si nu mi-a cerut nimeni nici la inscriere si nici ulterior pentru stagiu, Finante Contabilitate.



#35 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 30 December 2005 - 08:30 PM

asa si stiam si eu pana anul asta cand am avut surpriza sa vad ca au fost fete cu ASE alte specializari care nu s-au putut inscrie decat la contabil autorizat
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#36 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 December 2005 - 08:52 PM

trei ani vechime pt absolventii de CIG sau Finante si
cinci ani vechime pt absolventii altor facultati cu profil economic



#37 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 30 December 2005 - 10:37 PM

s-ar putea sa incurc si sa fie vorba de cei ce au terminat facultati cu alt profil decat economic... nu mai stiu exact
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#38 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 December 2005 - 10:48 PM

Daca am terminat facultatea cu specializarea "Management Financiar Contabil" cati ani de vechime in domeniu imi trebuie??
DanielaZ



#39 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 31 December 2005 - 12:38 AM

cinci
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#40 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 December 2005 - 10:12 AM

Pai de ce 5 daca este specificat FINANCIAR-CONTABIL!!!! chiar si ex de licenta a fost compus din materii de contabilitate, finante si analiza ec-financiara!!!!!
DanielaZ






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL