Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CONTRACT DE INCHIRIERE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CONTRACT DE INCHIRIERE

2 replies to this topic

#1 roxydei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mures

Postat 07 December 2005 - 09:03 AM

AM POSTAT IN ALTA PARTE,IERI,RESTUL.

Eu vroiam sa va intreb daca in cazul unui SRLcu activitate de taximetrie,unde patronul e asociat unic si angajat ca sofer la firma,pe baza unui contract de inchiriere intocmit la notar,inregistrat la Ad. Fin.,eu inregistrez lunar 612=401,ca nu e platitor de tva.Din cate stiu contractul nu e doc. de inreg. in conta.si as vrea sa stiu ce doc. ar putea sa-mi dea patronul ca PF(si nu (PFA).Plata o fac prin casa cu disp. de plata.Poate sa-mi dea cineva o solutie?



#2 lorenzo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 07 December 2005 - 09:21 AM

Pt. pers.fizice, pt.ca nu pot emite factura, doc.de inreg.in ctb.a obligatiei de plata e contractul.
Dar poti inregistra obligatia si in baza DP prin care i se achita chiria, fara sa mai treci prin 401, ci direct: 612 = 5311




#3 roxydei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:mures

Postat 07 December 2005 - 09:49 AM

Multumesc 'lorenzo',nu m-am gandit ca pot inregistra direct.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL