Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vanzari en gros catre persoane fizice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Vanzari en gros catre persoane fizice

1 reply to this topic

#1 camy pascar

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:IASI

Postat 12 December 2005 - 10:11 PM

Lucrez la o firma de distributie unde foarte des agentii de vanzari fac distributie si la persoane fizice. Am voie sa fac lucrul asta, avand in vedere ca marfa este facturata si achitata cu chitanta sau direct in banca?Am citit intr-o lege (nu-mi amintesc pe moment numarul) ca ai voie sa faci vanzari catre persoane fizice direct din depozit atat timp cat se tin evidente separat si gestiuni separate. Distributia o fac de la un punct de lucru unde am si magazin cu desfacere cu amanuntul(in tipul activitatii).Pentru vanzarile din magazin folosesc casa de marcat, pentru vanzarile din distributie au agentii facturier si chitantier si le emit ei la fiecare vanzare dupa care aduc incasarile in casieria punctului de lucru. Trebuie sa tin registru de casa separat? Nu am gasit nicaieri scris ca e interzis acest lucru! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ca nu mai stiu cum sa fac!
Multumesc! :lol:



#2 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 12 December 2005 - 11:25 PM

eu cred ca sunt vinzari cu amanuntul catre populatie si obligatoriu asta implica casa de marcat,Este intradevar o exceptie: serviciile care se fac la domiciliul clientului dar oare este si pentru livrari la domiciliul clientului?







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL