Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
gabitaa's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


gabitaa's Content

There have been 10 items by gabitaa (Search limited from 05-December 07)


Sort by                Order  

#243837 cum sa scad o tamplarie care nu mai e?

Postat de gabitaa on 18 August 2011 - 08:13 AM in Arhiva

tamplaria a fost facuta pt o societate , iar apoi a fost returnata ca marfa (s-au certat oamenii de la bani)cu factura , nu cu storno, acum tamplaria nu mai e , a folosit ce a puttut , iar restul a aruncat, cum pot sa o scad din contabilitate fara sa colectez tva?



#228204 casare marfa veche- haine

Postat de gabitaa on 10 July 2010 - 06:45 PM in Arhiva

am o intrebare, daca dau spre casare marfa de 5ani(veche care nu se mai vinde) trebuie sa inregistrez tva 442.07 si imi iese tva de plata , cum sa fac sa nu-mi iasa tva de plata, ma intereseaza sa o scot din stoc .



#149856 ce se intampla tva la cei neplatitori

Postat de gabitaa on 05 November 2007 - 04:19 PM in Arhiva

am o firma neplatitoare de tva , care a facut achizitii intracomunitare din italia , cam de vreo 8500 euro(intr-o luna), am citit in codul fiscal ,ca daca depasesc 10.000 euro achizitii intracomunitare pe parcursul anului calendaristic devin platitor de tva !!!!!!!!!
NU AM INTELES NIMIC...... daca imi explica si mie cineva.............



#134698 Taxa prima inmatriculare

Postat de gabitaa on 18 June 2007 - 12:56 PM in Arhiva

taxa de inmatriculare e de vreo 4000lei , deci este o suma mare , iar taxa asta mareste valoarea masiniii
deci nu ai cum sa o treci pe 635 :smile: , ce zici de un BMW de capacitate 3000 cm3, care are o taxa de inmatriculare de vreo 3000 euro!!!!!!!!!!!! cum inregistrezi ?si in primul rand TAXA MARESTE VA;LOAREA MASINII, trebuie facuta o reevaluare a masinii , ca sa poti introduce taxa la valoarea masinii si apoi sa o amortizezi, voi ce pareri aveti?????????



#134686 Taxa prima inmatriculare

Postat de gabitaa on 18 June 2007 - 11:28 AM in Arhiva

in ce cont se trece taxa de prima inmatriculare?



#123643 concediu medical initial si in continuare

Postat de gabitaa on 02 March 2007 - 01:36 PM in Arhiva

un angajat are concediu medical cu cod de indemnizatie 06 -urgenta medico-chirurgicala 100%-de la 07.02.2007pana la 28.02.2007 si in contiuare 01.03.2007pana la 08.03.2007.
care este baza de calcul a indemnizatiei?
cum se calculeaza , de cine este suportat concediul?nu am calculat niciodata
ce documente trebuie sa fac?
multumesc



#104151 ordine de compensare

Postat de gabitaa on 19 October 2006 - 11:28 AM in ALTE DOCUMENTE

buna, am si eu o intrebare , la firma la care lucrez se folosesc foarte des OC ,le fac pana in suma de 10.000 lei, deoarece stiu ca este un plafon de pana in 10.000 lei, daca trece de aceasta suma ele se fac prin IMI ,acum sunt multe firme care nu stiu de acest plafon , dar acum cu legile astea care se schimba peste noapte nu mai stiu nici eu.intrebarea mea este daca stie cineva legea si daca este un plafon minim,multumesc



#101797 LEGISLATIE

Postat de gabitaa on 26 September 2006 - 02:15 PM in Arhiva

doresc si eu acest ORDIN , multumesc :P gabrielaiacob2002@yahoo.com



#86173 codul fiscal

Postat de gabitaa on 01 June 2006 - 12:27 PM in Arhiva

As dori si eu versiunea actualizata a noului cod fiscal 01.06.2006
adresa mea : gabrielaiacob2002@yahoo.com
MULTUMESC :wink: O:)



#45952 Cand pot sa casez?

Postat de gabitaa on 20 October 2005 - 11:18 AM in Arhiva

:shock:




Cometa SQL