Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
delgado's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


delgado's Content

There have been 117 items by delgado (Search limited from 25-November 07)



Sort by                Order  

#206412 zile concediu de odihna

Postat de delgado on 06 July 2009 - 11:41 PM in Arhiva

In contractul individual de munca la data la care a fost incheiat scrie 21 zile CO.



#206369 zile concediu de odihna

Postat de delgado on 06 July 2009 - 04:27 PM in Arhiva

Buna ziua!
Incep concediile si as vrea sa stiu daca trebuie neaparat sa bag zile de concediu in functie de vechime. Stiu ca minim e 21 zile. Angajatii mei au mult mai multe zile libere de-a lungul anului decat minimul de 21 de zile dar trebuie sa prind in statul de salariu si zilele de CO. Pot sa bag indiferent de vechime 21 zile CO?



#205654 zile concediu de odihna

Postat de delgado on 28 June 2009 - 03:04 PM in Arhiva

Buna ziua! Daca am o angajata cu norma de 2 ore pe zi de vreo 8 luni, cate zile de CO are dreptul?



#206299 zile concediu de odihna

Postat de delgado on 06 July 2009 - 12:21 AM in Arhiva

Multumesc pentru raspunsuri!



#253611 transmitere revisal act aditional

Postat de delgado on 26 March 2013 - 05:04 PM in REVISAL

Buna ziua! Am si eu o intrebare si anume: daca unui salariat ii expira cim pe perioada determinata la 31.03.13 si vreau sa-i prelungesc contractul tot pe per. determinata, cand pot sa-i fac act aditional si sa transmit revisal?



#253625 transmitere revisal act aditional

Postat de delgado on 26 March 2013 - 10:34 PM in REVISAL

Termenul de 20 zile este inainte sau dupa incetarea contractului? Contractul inceteaza pe 31.03.13 si vreau sa-l prelungesc incepand cu 01.04.13.



#246916 STERGERE SALARIAT DIN REVISAL

Postat de delgado on 05 January 2012 - 08:11 PM in REVISAL

Daca un angajat are contractul de munca incetat, trebuie sa-l sterg din revisal? Intreb asta pentru ca azi am incetat colaborarea cu un angajat si cand am facut revisalul imi apare si un alt angajat caruia i-a incetat contractul de munca in septembrie 2011, ce-i drept, apare ca incetat dar e normal sa mai apara?



#246925 STERGERE SALARIAT DIN REVISAL

Postat de delgado on 06 January 2012 - 11:37 AM in REVISAL

Vezi postareagramaco, la 05 January 2012 - 08:16 PM, a spus:

da e normal sa apara , insa cu contractul incetat .
De sters nu se poate sterge din Revisal. :smile:

Multumesc!



#249959 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 19 August 2012 - 10:08 AM in SALARII

Deci in demisie scrie ca 29 este ultima zi lucratoare (ultima zi din preaviz), iar incepand cu 2 iulie (urmatoarea zi lucratoare) inceteaza raporturile de munca fiind sambata si duminica la mijloc. Pe 2 iulie am dus si revisalul (aici am trecut 2 iulie data incetarii activitatii, pentru ca acesta trebuie dus in momentul cand se produce modificarea) . In programul de salarii este o rubrica in care trebuie trecuta - data plecarii - si eu am trecut 2 iulie si de aceea imi apare in stat, exact cum ati spus, cu o zi, care practic e nelucratoare. Deci totul e pe zero, doar ca apare in stat. Ma intrebam daca nu cumva pot trece la - data plecarii - 30 iunie si in acest fel, nu mai apare in stat sau las asa cu totul pe 0. M-au incurcat rau cele doua zile nelucratoare, pentru ca totul se intampla in urmatoarea zi lucratoare, adica 2 iulie (luni). Daca mai trebuie ceva detalii va dau. Va multumesc!



#249965 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 19 August 2012 - 03:33 PM in SALARII

Multumesc pt. raspunsuri! Eu am inteles ca trebuie sa fie neaparat o zi lucratoare data incetarii activitatii. Acum actele sunt facute, nu mai e cale de intors si sa inteleg ca salariatul (in acest caz) trebuie sa apara si pe statul din iulie cu 0. Pe mine asta ma interesa in situatia de fata: trebuia sa apara pe stat sau nu?



#249941 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 16 August 2012 - 06:06 PM in SALARII

Buna seara! Am si eu o nelamurire si aceea e ca am avut un angajat care si-a dat demisia iar ultima zi lucratoare din preaviz a fost 29 iulie( adica vineri), sambata si duminica - zile nelucratoare deci contractul de munca a fost intrerupt incepand cu 2 iulie (luni). Cand am facut statul de salarii pt. luna iulie, acest salariat imi apare dar cu 0 (zero) peste tot. Nu afecteaza cu nimic, dar e normal?



#249966 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 19 August 2012 - 06:45 PM in SALARII

Deci ca sa fie legal dpv. al I.T.M-ului (pt ca in revisal am trecut data incetarii contractului 2 iulie) si al declaratiei 112 voi trece in stat data incetarii 2 iulie si astfel imi va aparea salariatul respectiv pe 0. Vreau sa fie legal macar in inregistrarile depuse daca nu si in acte (demisie respectiv decizie de incetare cim) - macar astea nu sunt inregistrate decat in unitate si la salariat, care beneficiaza de inca 2 zile la contract.



#263367 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 07 July 2014 - 09:33 AM in SALARII

Buna ziua! Suspendarea CIM in cazul CCC, ce implica in statul de salarii? Salariatul apare pe stat cu 0 zile si 0 ore lucrate, salariul de baza se trece? Practic salariatul apare, dar cu zero pe statul de plata?



#249998 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 21 August 2012 - 05:13 PM in SALARII

Am alt program, iar acolo imi cere sa introduc data plecarii si eu am considerat ca e 2 iulie pt ca in decizie scrie ca incepand cu data de 2 iulie inceteaza raporturile contractuale.... dar daca e corect 1 iulie, trec aceasta data. Va multumesc mult pentru lamuriri! :smile:



#263387 stat salarii cu salariat pe zero

Postat de delgado on 08 July 2014 - 03:26 PM in SALARII

Deci in pozitia ei voi trece doar salariul de baza iar restul vor fi zero. Multumesc!



#275545 Salariu necalificati

Postat de delgado on 05 September 2016 - 08:51 PM in DIVERSE SALARIALE

Buna seara! M-ati putea spune cat e salariul minim al unei angajate necalificate, respectriv femeie de serviciu in domeniul privat? E minimul pe economie sau se incadreaza in alta grila?



#275573 Salariu necalificati

Postat de delgado on 06 September 2016 - 01:09 PM in DIVERSE SALARIALE

Va multumesc pentru raspunsuri! Trebuie sa angajez pe cineva cu 4 ore
.



#252230 salariu mediu brut 2013

Postat de delgado on 02 February 2013 - 08:10 PM in Arhiva

Buna! Eu as mari de acum salariul la 800 ron si astfel includ de acum si marirea din iulie!



#252312 salariu mediu brut 2013

Postat de delgado on 06 February 2013 - 11:14 AM in Arhiva

Buna! Daca fac marirea de la 01.02.2013 la 800 ron asa cum am spus mai sus, ce trebuie sa fac, decizie de marire sau act aditional?



#250706 ROI

Postat de delgado on 27 October 2012 - 09:04 PM in MODELE FISIERE RESURSE UMANE

As dori si eu un model de ROI adaptat pentru un cabinet stomatologic sau care din modelele de mai sus s-ar potrivi cel mai bine. Daca are cineva rog sa-l posteze! Va multumesc!



#192356 revisal

Postat de delgado on 26 January 2009 - 06:25 PM in Arhiva

Se specifica in explicatia de la modificare.
De exemplu: prelungirea contractul individual de munca conform actului aditional nr.... din data...
Eu asa fac.



#193318 revisal

Postat de delgado on 05 February 2009 - 12:36 PM in Arhiva

In registrul de evidenta a salariatilor pe care il tin in unitate trebuie sa completez salariul de baza de fiecare data cand se modifica? Ce explicatie dau?



#192641 revisal

Postat de delgado on 28 January 2009 - 11:12 PM in Arhiva

Eu in ianuarie 2009 am prelungit contractul de munca unui salariat. Am dus revisalul tot in ianuarie si mi l-a primit.



#193398 revisal

Postat de delgado on 06 February 2009 - 10:45 AM in Arhiva

Asta chiar n-am stiut! Cineva m-a pus sa completez si registrul tipizat. Deci am scapat de o grija! Multumesc!



#193372 revisal

Postat de delgado on 06 February 2009 - 12:10 AM in Arhiva

Nu e vorba de programul revisal pentru ca acolo stiu ca nu se trec maririle de salariu. Vorbesc de registrul revisal (din hartie) care are o rubrica cu salariul de baza si eu asta nu stiu, trebuie trecuta acolo marirea de salariu?




Cometa SQL