Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen aptitudini 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


examen aptitudini 2009


155 replies to this topic

#81 tes2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 17 September 2009 - 06:42 PM

Vezi postareacristat, la Aug 18 2009, 09:42 PM, a spus:

Eu am apucat sa intru si sa salvez datele,daca are cineva timp sa faca o adresa de e-mail postez eu tot ce era in vechea adresa

daca a-i timp te rog mult sa mi le trimiti si mie autocontab@yahoo.com

cu multumiri anticipate.



#82 tes2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 17 September 2009 - 06:56 PM

Vezi postareaDana acc, la Sep 9 2009, 12:48 AM, a spus:

raspunsuri + teste pt. examen de aptitudini 2009
sunt publicate?




#83 monica laura

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:iasi

Postat 17 September 2009 - 11:08 PM

Vezi postareaiulia constantin, la Jul 29 2009, 10:21 AM, a spus:

Ce stiti despre examenul de aptitudini din octombrie? A aparut bibliografia? Chiar va fi un examen scris de 6 ore? Daca a mai dat cineva poate ne da si noua amanunte. Cat e taxa de inscriere la examen?


salut colegi
ma pregatesc si eu pentru examenul de luna viitoare si credeti-ma ca e fffff multa materie. am ceva materiale adunate, dar sincer nu sunt puse in ordine, deoarece difera ce e anul asta de cel precedent. incerc sa le postez, poate merge si poate reusim impreuna sa le punem cap la cap.

Fisiere atasate


monica



#84 danielacelesta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:LITERATURA

Postat 18 September 2009 - 07:55 AM

Atasez si eu cateva materiale.

Tuturor o zi buna.

Fisiere atasate


DANIELA CELESTA



#85 mitica74

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 September 2009 - 01:14 PM

VA ROG DACA AVETI REZOLVARI SUBIECTE 2007 LA EXAMEN APTITUDINI TRIMITETI LA ADRESA bretcanu_dumitru@yahoo.com



#86 judit

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 18 September 2009 - 02:17 PM

Vezi postareacristat, la Aug 18 2009, 09:42 PM, a spus:

Eu am apucat sa intru si sa salvez datele,daca are cineva timp sa faca o adresa de e-mail postez eu tot ce era in vechea adresa
Buna,

Imi trimiteti si mie materiale, mai ales conta, pt exam de aptit oct 2009, va rog frumos
contrad12@gmail.com

multumesc mult



#87 iulia constantin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti

Postat 20 September 2009 - 02:17 AM

Vezi postareadanielacelesta, la Sep 18 2009, 08:55 AM, a spus:

Atasez si eu cateva materiale.

Tuturor o zi buna.

Multumim mult pentru ajutor!

Vezi postareamonica laura, la Sep 18 2009, 12:08 AM, a spus:

salut colegi
ma pregatesc si eu pentru examenul de luna viitoare si credeti-ma ca e fffff multa materie. am ceva materiale adunate, dar sincer nu sunt puse in ordine, deoarece difera ce e anul asta de cel precedent. incerc sa le postez, poate merge si poate reusim impreuna sa le punem cap la cap.

multumim mult pentru ajutor!!! :biggrin: :biggrin: :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 21 September 2009 - 11:49 AM




#88 DIANA MIRA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 September 2009 - 03:29 PM

Va rog , are cineva studiile de caz rezolvate date la examenul de aptitudini 2007,2008 Ceccar , va rog din suflet sa mi le trimiteti si mie la casuta de mail diana_4all@yahoo.com , Va multumesc



#89 aliana_alexa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 September 2009 - 01:16 PM

Buna! stie cineva ceva despre examenul de admitere stagiu in anul 2010! as fi interesata sa sustin acest examen!

va multumesc orice informatie mi-ar fi de mare ajutor



#90 vero14zna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 22 September 2009 - 10:34 AM

Buna!
Examenul de acces la stagiu va fi probabil tot in vara, ca anul acesta.
Pe www.ceccar.ro - Accesul la profesie, gasesti "R E G U L A M E N T U L
privind accesul la profesia de expert contabil și de contabil autorizat", unde gasesti tot ce-ti trebuie.
Te poti prezenta si la sediul filialei CECCAR din judetul in care esti si afli amanunte.
Bafta!

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 22 September 2009 - 12:23 PM




#91 tes2009

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 23 September 2009 - 04:15 PM

Vezi postareamonica laura, la Sep 18 2009, 12:08 AM, a spus:

salut colegi
ma pregatesc si eu pentru examenul de luna viitoare si credeti-ma ca e fffff multa materie. am ceva materiale adunate, dar sincer nu sunt puse in ordine, deoarece difera ce e anul asta de cel precedent. incerc sa le postez, poate merge si poate reusim impreuna sa le punem cap la cap.
sunt subiecte din 2008?

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 24 September 2009 - 02:24 PM




#92 danielacelesta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:LITERATURA

Postat 26 September 2009 - 05:03 PM

V-as ruga sa-mi spuneti daca am inteles bine:la elaborarea bilantului financiar si a bilantului functional se elimina activele fictive.Este corect?Multumesc anticipat.
DANIELA CELESTA



#93 mada1211

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 September 2009 - 10:13 PM

Vezi postareakaty39, la Sep 3 2009, 10:41 PM, a spus:

Vezi postareaCristi Mihordea, la Sep 1 2009, 07:05 PM, a spus:

Vezi postareakaty39, la Sep 1 2009, 09:20 AM, a spus:

Vezi postareaIONUT G., la Sep 1 2009, 09:03 AM, a spus:

Am o mare rugaminte la voi. Eu nu am reusit sa intru in grupul google. Poate cineva sa-mi trimita si mie materialele pentru aptitudini 2009 pe mail, g_ionut_05@yahoo.com

Multumesc mult,

Raman dator

Eu am primit confirmarea, deci trebuie sa mai ai putina rabdare. Materialele postate sunt multe , dar poti intra pe grup de "examenceccar2009" parola "contabil"

si unde sunt materialele?
sunt postate acolo, chiar azi am descarcat cateva
intra pe gmail : examenceccar2009 cu parola "contabil"
si de acolo poti accesa "grupuri" si il vei gasi in partea dreapta , iti permite sa intri pe el
daca nu reusesti, lasa-mi mesaj de "katy_mohonea@yahoo.com, si iti voi trimite maine ce am descarcat
eu nu am putut sa descarc nimic
va rog f. daca puteti sa-mi trimiteti pe madalinrusanescu@yahoo.com
multumesc

Aceasta postare a fost editata de mada1211: 27 September 2009 - 10:16 PM




#94 dobosdaniela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 September 2009 - 05:36 PM

Vezi postareacristat, la Aug 18 2009, 09:42 PM, a spus:

Eu am apucat sa intru si sa salvez datele,daca are cineva timp sa faca o adresa de e-mail postez eu tot ce era in vechea adresa

Am o mare rugaminte la tine. Eu nu am reusit sa intru in grupul google. Poti sa-mi trimiti si mie materialele pentru aptitudini 2009, la adresa de e-mail rizeadaniela17@yahoo.com? iti multumesc mult si sa avem bafta la examen.



#95 accaroexpert

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 30 September 2009 - 11:09 AM

stie cineva pana cand sunt cursurile? pentru cei care au inceput cursurile pe 18.09.2009 se mai face ceva? sau doar cursul dlui Toma din 05/06 oct?
merci



#96 alexxutza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 30 September 2009 - 01:00 PM

Buna,

Dau si eu examenul de aptitudini anul acesta si intre timp impreuna cu cineva am deschis o societate cu un cu totul alt domeniu de activitate (in principal comert). In acesta societate am 40% parti sociale. Intrebarea mea este: conform reglementarilor profesiei contabile am dreptul sa tin contabilitatea, sa intocmesc declaratiile fiscale si situatiile financiare la aceasta societate? Si in ce conditii? Precizez ca nu sunt administrator si nici angajata la aceasta societate. Sunt angajata cu 8 ore la o alta societate. Sa presupunem ca iau acest examen, am citit in doctrina si deontologie ca ar aparea conflicte de interese si ca profesionistul contabil trebuie sa fie independent, obiectiv, etc. dar totusi nimic concret.

Va rog sa imi spuneti cum vedeti voi aceasta problema si eventual rezolvarea ei. Va multumesc si va doresc spor la invatat.



#97 ursaana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 30 September 2009 - 01:52 PM

Stimati colegi,
Ma poate ajuta cineva in leg cu examenul de iesire din stagiu? As avea nevoie de studii de caz despre consolidari sau orice legat de acestea.
Multumesc frumos si spor la invatat :lostit (13):



#98 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 30 September 2009 - 09:09 PM

buna,
cu privire la consolidari poate fisierul atasat te ajuta, sa mai caut daca am si studii de caz,

Fisiere atasate


Tatiana Teodorescu



#99 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 30 September 2009 - 09:20 PM

tot legat de consolidari, din ghid practic omf 1752

Fisiere atasate


Tatiana Teodorescu



#100 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 01 October 2009 - 11:52 AM

tot legat de consolidari si fisierul atasat

Fisiere atasate


Tatiana Teodorescu






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL