Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Program gratuit de facturare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Page 3

Jump to content


Program gratuit de facturare


103 replies to this topic

#41 Guest_Anton KOVACS_*

  • Guests

Posted 02 February 2007 - 08:45 PM

Vezi postareaconectarenet, la Feb 2 2007, 08:29 PM, a spus:

versiunile noi, vor face update sau.. reconfiguram?
Pur si simplu instalati versiuniile noi si veti regasi datele exact cum le-ati introdus. Acest lucru este valabil si pentru cei care au activat optiuniile suplimentare, o data activat pe un calculator, si noua versiune va fi activata. Daca schimbati calculatoarele trimiteti un mail, eu verific daca v-am dat cheia si daca este asa veti primi o noua cheie de activare.



#42 Guest_conectarenet_*

  • Guests

Posted 02 February 2007 - 10:04 PM

la unitate de masura.... de ce doar 2 caractere?




#43 Guest_Anton KOVACS_*

  • Guests

Posted 02 February 2007 - 10:48 PM

Probabil mi-a ramas un fix din frageda tinerete de cand eram gestionar: la bucati buneam "bc", pentru ca mi se parea ca suna urat "buc", la kilograme puneam "kg". la litri puneam "lt" pentru ca mi se parea urat "lit". la metri patrati puneam "mp" iar la metri liniari puneam "ml". Faptul ca atunci cand am inceput sa lucrez pe computer primul meu computer avea 1 k de ram (nu am gresit, nu un mega, nici un giga ci 1 kilo) nu a facut decat sa adanceasca convingerea ca doua caractere ajung si ca fiecare caracter in plus face ca lucrurile sa mearga mai rau. Si cred si acum acest lucru.

Edited by madalinab, 09 July 2008 - 01:12 PM.
citare mesaj anterior




#44 mihaela_lica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 posts
  • Location:bucuresti
  • Interests:acumulare

Posted 03 February 2007 - 11:40 PM

L-am adus la suprafata, Angelica.

Domnule Anton Kovacs,
Va multumesc pt indicatii, am sa le dau curs.
Astept vesti in continuare
Cu stima,
lica

Edited by madalinab, 09 July 2008 - 01:13 PM.

lasa zilei de maine, grija zilei de maine...



#45 Daniel Galati

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 posts

Posted 03 February 2007 - 11:54 PM

Imi puteti trimite si mie o varianta care functioneaza a programului acesta? Apare un mesaj cand se deschide "not a table"... :lostit (13):



#46 Guest_Anton KOVACS_*

  • Guests

Posted 04 February 2007 - 12:09 AM

Vezi postareamihaela_lica, la Feb 3 2007, 11:40 PM, a spus:

L-am adus la suprafata, Angelica.
Multumesc.



#47 ahava

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 89 posts

Posted 04 February 2007 - 11:26 AM

Vezi postareaconectarenet, la Feb 2 2007, 01:12 PM, a spus:

eu sunt unu din norocoshii care au primit cheia de activare


Indraznesc un apel la tine sau la cei care au fost la fel de norocosi si au apucat sa descarce programul de facturi, va rog pentru cine-l are sa-l trimita si la adresa mea dea mail: artbarak@yahoo.com
Multe, multe multumiri...



#48 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,059 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2007 - 05:10 PM

Observ ca exista anumite obsesii cu programele de facturare:
http://www.2advance....oad_factura.php
cica e gratuit si asta :)
ulterior se personalizeaza datele furnizorului cu un e-mail la programator
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#49 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 04 February 2007 - 07:25 PM

stati linistiti ca nici al lui Kovacs nu e chiar asa de gratuit... daca vreti var. completa v-o da pe 48 euro + tva, ce credeati ??



#50 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 posts
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Posted 04 February 2007 - 09:43 PM

Otilia, ai dreptate in privinta ca programul nu e in totalitate gratuit.
Dar multi nici nu au nevoie de altceva decat de un program care sa printeze facturi, ori varianta gratuita tocmai asta face, emite facturi si poate fi foarte util in unele situatii cand se doreste tiparire de facturi si de pe calculatoarele pe care nu este instalat un program de gestiune. Si gestul d-lui Kovacs de a ne pune la dispozitie programul lui este laudabil. Ca prin asta eventual isi face o reclama la propriul site, ma rog, e ca si filosofia unui client de al meu, patron la un ABC de cartier, care vinde painea si laptele FARA un ban adaos comercial. Cand l-am intrebat "de ce?" raspunsul a fost ca prin acest gest isi asigura clienti care-i trec zilnic pragul pentru paine si lapte si normal ca si celelalte cumparaturi tot la el le fac.
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#51 caiutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Posted 05 February 2007 - 09:14 AM

Subscriu la ceea ce a spus Ocsi. Ce mai primim in zilele de azi gratis? D-nul Kovacs ne-a oferit cat a putut si tot nu e bine?



#52 Guest_conectarenet_*

  • Guests

Posted 05 February 2007 - 09:55 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Feb 4 2007, 05:10 PM, a spus:

Observ ca exista anumite obsesii cu programele de facturare:
http://www.2advance....oad_factura.php
cica e gratuit si asta :)
ulterior se personalizeaza datele furnizorului cu un e-mail la programator
doar ... cica... cand e free si cand pot sa fac ce vreau e una, iar cu pesonalizare.. facuta de ei... e alta....



#53 Guest_conectarenet_*

  • Guests

Posted 05 February 2007 - 10:25 AM

Of topic, silit de imprejurari....
MOTIV= nu prea merge trimiterea de mesaje private.
1. nu solicitati cheie de activare, program crack-uit... etc... nu de alta.. dar programul se descarca de pe site de la download pe pagina . nu de alta... dar eu sun doar utilizator... si poate ca as putea gasii un algoritm de generare cheie... dar atata timp cat si eu fac aplicatii (e drept nu de conta).... nu vad de ce as face altora acest lucru
2. pe langa imoral... daca am pirata aplicatiile... precum rata de piraterie windows.... atunci aplicatia in cauza ar fi la pretul "sofacemlegal" de cca. 5.000 euroi... pentru a mai putea exista si versiune free...
3. catre cei ce tot isi dau cu presupusul... NU AM NICI O LEGATURA, EXCEPTAND UTILIZAREA APLICATIEI
4. CEI CARE SPUN DE ALTE APLICATII... VA ROG SA LE TESTATI INAINTE. sa nu le mai testam toti... nu de alta.. dar aici este forum de conta... nu de BETATESTERI sau altceva.
5. NOTA GENERALA LA LUCRUL CU PC. in functie de ce... alte aplicatii aveti pe pc, (mai ales ca multi aveti aplicatii cu baze de date, in fox.. access..) se poate ca la instalarea unei noi aplicatii sa primiti errori de instalare... (ca se bat cap in cap niste fisiere), caz concret? cei care au avut saga pe pc si au pus aplicatia de la casa de munca parca... inainte sa apara ATLAS... era ceva cam de 20MB... si nu functiona.... si nici saga... pana la dezinstalarea aplicatiei.. de 20 mb.

5. Big Brother daca ai ceva de spus... spune... care este cercul tau de interese pe site? sau moderezi... si pentru ati face simtita prezenta?... asta ca sa nu ma gandesc la ceva rau....

REPET... ACEASTA POSTARE ESTE FORTATA DE IMPREJURARI... LEGATE DE FUNCTIONAREA SOFTWARE-ULUI.. ACESTUI FORUM.... intr-un fel este si FORTUITA

Edited by ALUPEI OTILIA, 05 February 2007 - 10:48 AM.




#54 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,059 posts
  • Gender:Male

Posted 05 February 2007 - 10:48 AM

conectare ce ai de faci asa mai omule?
ce vrei tu sa ne inveti aici? ca exista doar un program care se poate folosi si ala a fost testat de tine si e bun? omul poate alege si testa n programe fara sa-ti dai tu cu parerea si sfaturile "dezinteresate"... e problema fiecaruia!
Un lucru e clar, nimic nu e gratis pe lumea asta ;) totdeauna exista o "schema". Acesta poate fi reclama in cazul nostru!
PS Totdeauna prefer sa am de unde alege si nu sa aleaga altii ptr. mine!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#55 Guest_conectarenet_*

  • Guests

Posted 05 February 2007 - 11:20 AM

intre a alege si a avea de unde sa alegi este una, si intre a testa si a fi testat este alta... un exemplu:
as vrea sa lucrez cu aplicatii windows... pe linux, ca si pe windows.. la fel de usor... :)
al doilea exemplu: am nevoie de o aplicatie care sa-mi spuna cat este nr. "pi".. raspuns, este o aplicatie, se PiCal, o testezi si spune.. pi=3,14... mai ete una care in loc de 3,14.. afisaza "pi" si alta care afiseaza "3.xxxx to see real value of xxxx you must buy this app..."
CONCLUZIE:
vreu sa postam, pe subiecte, in cunostinta de cauza... nu .. hai sa vedem ce zice google, daca cautam factura 2007 free.... ca si freeware... nu este neaparat aplicatia... ci poate fi descarcarea gratuita.....
sa continuam? ati inteles?

sa nu uit... ca tot ai spus de ales... imi poti spune o alta aplicatie in afara de cea de la kam?
astept

Vezi postareaahava, la Feb 4 2007, 11:26 AM, a spus:

Vezi postareaconectarenet, la Feb 2 2007, 01:12 PM, a spus:

eu sunt unu din norocoshii care au primit cheia de activare
Indraznesc un apel la tine sau la cei care au fost la fel de norocosi si au apucat sa descarce programul de facturi, va rog pentru cine-l are sa-l trimita si la adresa mea dea mail: artbarak@yahoo.com
Multe, multe multumiri...
1. nu spune nicaieri, la instalare, in acordul de licenta, ca ar fi gratuita.
2. nu are acord de licenta, cel de pe ecran, este de la JAVA.
3. intre personalizare (adica logo... reclama.. culori, format) si date emitent, este diferenta mate....

CATRE CEI CE ADMINISTREAZA ACEST SITE: CHIAR NU II MODEREAZA NIMENI PE >>> MODERATORI?
, shareware.., sau firma serioasa?, ce incredere prezinta o firma care nu ofera acord de licenta?
hai sa "alegem" sau sa "testam" daca corespunde cerintelor noastre... nu daca este functional...etc.

nu stiu ce se intampla... dar merge din ce in ce mai aiurea... a aparut un comentariu.. ca fiind al meu... de fapt este o patre din comentariul meu, in postarea altcuiva... si postarea apare ca fiind facuta de conectarenet

eu tot mai astept... o aplicatie functionala... care sa ma lase sa testez, (daca nu e free), creearea si tiparirea de chitante si facturi.... infokam il am, a mai aparut ceva?
P.S. CHIAR NU DATI 2 BANI PE TIPARIREA CHITANTELOR? am mai gasit... ivoice... care.. merg adaptare la legislatia noatra.. (la multe.. INVOICE, ramane, batut in cuie), dar chitante nu fac.... si apoi.. daca ar face (am gasit 2 demo) nu au limba romana... asa ca in loc de una suta lei va scrie .. in engleza... am intrebat de suport in romana.. nu au..

Edited by madalinab, 09 July 2008 - 01:17 PM.
citare mesaj anterior




#56 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4,882 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Posted 05 February 2007 - 01:00 PM

Vezi postareaconectarenet, la Feb 5 2007, 12:10 PM, a spus:

nu stiu ce se intampla... dar merge din ce in ce mai aiurea... a aparut un comentariu.. ca fiind al meu... de fapt este o patre din comentariul meu, in postarea altcuiva... si postarea apare ca fiind facuta de conectarenet

o fi bine sa vorbesti singur?

in alta ordine de idei... daca apesi butonul "reply" citeaza mesajul din dreptul caruia ai apasat butonul, daca apesi "addreply" nu mai citeaza nimic... simplu, nu ?

si acum, iti urez spor la vorbit singur... mai tarziu iti lipesc toate mesajele sa vezi ce misto o sa fie :lostit (13):



#57 Guest_conectarenet_*

  • Guests

Posted 05 February 2007 - 01:06 PM

atata lucru stiu si eu... NUMACANUAMDATREPLY

LAMISTOTARELASOLUTIIMOALE

Edited by madalinab, 09 July 2008 - 01:19 PM.
citare mesaj anterior




#58 echipa2aa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 05 February 2007 - 03:06 PM

Vezi postareaLUCK33RO, la Feb 4 2007, 05:10 PM, a spus:

Observ ca exista anumite obsesii cu programele de facturare:
http://www.2advance....oad_factura.php
cica e gratuit si asta :)
ulterior se personalizeaza datele furnizorului cu un e-mail la programator


Nu stiu daca se pot numi "obsesii", consider ca vorbim despre necesitati.
Nu cred ca acest forum si subiect are ca tinta gluma sau "misto-ul" targetat catre cineva anume, sau un prinicpiu despre politica de abordare a pietii sau oferirea de servicii clientilor si utilizatorilor.

Aplicatia este oferita tuturor GRATUIT, la fel si personalizarea acesteia.

Explicatii suplimentare:
Este adevarat, acest program este GRATUIT!...
De ce?...
- Foarte simplu, aplicatia este realizata pe suport JAVA, avand la baza librarii gratuite (open source).
- Timpul si costurile suportate pentru realizarea au fost suportate de catre firma beneficiara (respectiv 2 Advanced Advertising), din acelasi motiv nu s-a creat si posibilitatea de a personaliza datele facturari (sunt costuri pe care sunt convisn ca sunt putin din cei scriu aici ar vrea sa le suporte), s-a dorit un program intern.
- Costurile pentru personalizarile (alte firme decat cea mai sus mentionata), sunt suportate de catre firmele ce au postat banner-ele in interiorul aplicatiei, lucru ce nu deranjeaza pe nimeni atata timp cat nu exista costuri din partea utilizatorului. Cred ca aceasta politica nu poate fi contestata de nimeni, este un aspect ce nu poate fi comentat (sau contestat) nici macar in tarile cu un inalt grad de civilizatie si cu o puternica si stabila platforma economica.

Toti aceia care doresc sa isi personalizeze acest program, o pot face fara probleme si fara costuri (conform specificatiilor afisate pe site-ul http://www.2advance.ro/factura.html )

Va dorim succes in afaceri sau in domeniul de activitate pe care-l desfasurati!
Echipa 2 Advanced Advertising



#59 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,059 posts
  • Gender:Male

Posted 09 March 2007 - 12:50 PM

@Echipa2aa vezi tata ca prietenul conectarenet te contrazice (nu eu) si spune ca doar aplicatia kam e gratuita...ma citezi aiurea pe mine!
Cred ca intre timp oricum s-a linistit si el...probabil e confuz si nu se descurca cu Google prea bine :pullhair:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#60 mariansky

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 posts
  • Location:bucuresti

Posted 26 March 2007 - 09:07 AM

Nu stiu dak am postat unde trebuie, in caz contrar rog moderatorii sa ma redirectioneze. Am nevoie de un soft de facturare care sa includa calcularea preturilor pe baza cursului mediu ponderat ( factura de avans un curs, factura de rest plata un curs). Am nevoie urgenta, poate fi si contracost (e pe firma).
Multumesc anticipat.






Similar Topics Collapse

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL