Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 8

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#141 marian.stoica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 February 2013 - 08:58 PM

Buna seara,

Numele meu este Marian Stoica,si am absolvit facultatea de stiinte economice,specializarea contabilitate si informatica de gestiune in anul 2000,si eu am cautat sa ma angajez,dar nu am experienta practica,in facuotate am facut numai teorie,si imi este foarte greu sa inteleg contanilitatea,si as vrea sa invat si eu mai multe lucruri practice din contabilitate!
Eu sunt nou pe acest site (m-am inscris astazi),si as vrea sa va rog sa ma ajutati si pe mine,unde as putea sa gasesc si eu sa fac practica de contabilitate,pentru ca sa pot intelege obiectul contabilitatii!
Va mutlumesc frumos!
Cu consideratie,Marian Stoica



#142 sararica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 February 2013 - 12:03 PM

Buna,

Sunt in cautare de mentor pentru a invata contabilitate. M-am hotarat sa ma reconvertesc profesional si sa ma intorc la origini. Partea teoretica este: (liceu +facultate) dar la practica stau cam rau :(
Mi-as dori sa lucrez langa cineva cu experienta in domeniu, ca ajutor neplatit dar pot face acest lucru doar in we si seara in timpul saptamanii.
Cred ca va fi o experienta utila pentru ambele parti: am cunostinte, sunt o persoana care invata repede si pot fi de un real folos.
Adresa mea de mail este maria.sararoiu@yahoo.com si stau in Bucuresti, s4.
Multumesc.




#143 Joly13

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 March 2013 - 06:10 PM

Bună ziua

Numele meu este Stroică Giorgiana, am 24 de ani și locuiesc in Brașov. În anul 2011 am absolvit Facultatea de Științe Economice, după care am terminat masterul la Contabilitate.
Problema este că nu am deloc experiență practică în domeniu și mi-aș dori tare mult să găsesc un contabil experimentat lângă care să pot lucra, drept ajutor, neplătit.Sunt o persoană dinamică, sociabilă și care acumulează cu ușurință conoștințe noi.
Dacă mă puteți ajuta vă rog contactați-mă la adresa de email stroicagiorgiana@yahoo.com sau prin intermediul acestui site.

Vă mulțumesc



#144 Tr.Madalina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 March 2013 - 01:47 PM

Buna ziua,


Sunt absolventa a Facultatii de Stiinte Economice si Administrarea Afacerilor (specializarea Finante si Banci) a Universitatii "Dunarea de Jos" din Galati, actualmente la Masterat specializarea Contabilitate si Audit, an II.
Doresc sa fac practica in domeniul financiar contabil, intr-o firma sau alaturi de un contabil, pentru a-mi dezvolta abilitatile si deprinderile in domeniu obtinute in cursul facultatii si de a capata altele noi. Precizez ca nu am deloc experienta in domeniu.
Dacă ma puteti ajuta vă rog contactati-ma la adresa de email mad_alin_a@yahoo.com .

Va multumesc!



#145 andreylungu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 12 April 2013 - 02:12 PM

Salutare,

Ma numesc Andrei si sunt anul 2 la masterat Gestiunea si Auditul Afacerii (Romano-Americana). Imi place contabilitatea si am cunostiinte foarte bune teoretice (am facut si un curs de perfectionare), insa imi lipseste experienta practica si vreau sa invat. Mentionez ca dupa ce termin masterul ma voi inscrie si la stagiul CECCAR pentru a deveni expert contabil (masteratul are conventie cu CECCAR si nu mai dau examene de acces la stagiu), insa imi dau seama ca trebuie sa si lucrez pentru a stii cat mai bine, dar din pacate nimeni nu angajeaza tineri fara experienta in acest domeniu..

Solicit stagiu de practica si mentionez ca stiu stiu Excel si putin SAGA (ce am invatat singur) si prind repede, deci pot invata sa operez si in alte programe fara probleme.

Daca este cineva interesat de un ajutor in contabilitate pentru cateva luni fara salariu il rog sa ma contacteze pentru a stabili o intalnire in care sa ne cunoastem mai bine.

Locatie: Bucuresti sau Prahova

Multumesc,
Andrei



#146 ionela_ag

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 May 2013 - 03:29 PM

Am nevoie si eu de un ajutor.

As dorii si eu sa lucrez in acest domeniu, am absolvit facultatea Finante- Banci, Specializarea Contabilitate si informatica de gestiune, Pitesti, in 2007.
Din cate am citit este nevoie de mult exercitiu si perseventa, dar avand in vedere ca imi plac cifrele cred ca ma pot adapta.
Ma poate indruma cineva in acest sens?

Va multumesc.



#147 iuliais

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 27 May 2013 - 03:24 PM

Buna ziua .

Sunt noua pe acest forum si as vrea sa stiu daca cineva ma poate ajuta cu lectii in particular de contabilitate, sunt din Iasi.

Va multumesc anticipat.



#148 accountant2014

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 May 2013 - 09:24 PM

sunt din iasi. am absolvit un liceu bun, specializarea mate-info si facultatea de economie la stat.
as vrea sa invat sa lucrez la modul practic.
am ceva cunostinte teoretice, urmaresc informatii din domeniu, stiu ca sunt modificari destule de dese in legislatie, dar acest lucru mi se pare o provocare :biggrin:
daca e cineva care ma poate ajuta rog sa lase un mesaj sau eventual un mesaj privat.

Aceasta postare a fost editata de accountant2014: 28 May 2013 - 09:25 PM




#149 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 29 May 2013 - 03:04 PM

Vezi postareaionela_ag, la 09 May 2013 - 03:29 PM, a spus:

Am nevoie si eu de un ajutor.

Eu te-as putea ajuta, Ionela, sunt din Pitesti, lasa-ti datele sa te contactez



#150 nisiul

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 June 2013 - 11:57 AM

Buna!Sunt din medgidia si as dori sa fac practica la o firma de contabilitate din Medgidia sau din Constanta!In prezent ma pregatesc sa dau examenul de acces stagiu CECCAR anul acesta.
Astept raspuns in cazul in care ma poate ajuta cineva.Multumesc anticipat



#151 Simona.B.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 June 2013 - 12:53 PM

Buna,

Am terminat ASE - Contabilitate si Informatica de Gestiune, 2012 si in prezent sunt la master tot la CIG, in Bucuresti. Apelez la acest forum cu speranta de a reusi sa fac un pas important in cariera.
Eu am facut practica o luna in facultate, deci experienta nu am mai deloc si nu imi gasesc un job, nici macar ceva part-time in domeniu.
Daca cunoaste cineva vreo oportunitate de practica/job, va rog sa ma contactati pe adresa de mail simona.boiciuc@gmail.com .

Va multumesc!



#152 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 June 2013 - 12:27 PM

Vezi postareanisiul, la 07 June 2013 - 11:57 AM, a spus:

Buna!Sunt din medgidia si as dori sa fac practica la o firma de contabilitate din Medgidia sau din Constanta!In prezent ma pregatesc sa dau examenul de acces stagiu CECCAR anul acesta.
Astept raspuns in cazul in care ma poate ajuta cineva.Multumesc anticipat

asta-i o CERERE, nu o oferta !! :sad: de ce o postezi la oferte ??

postare mutata.



#153 Georgiana92

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 June 2013 - 01:33 PM

Buna ziua,

Sunt din Pitesti si vroiam sa stiu daca ma poate ajuta cineva sa fac practica intr-o firma de contabilitate.

Multumesc



#154 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 June 2013 - 12:22 PM

mai, oameni buni ... zau asa ... :sad:

si asta-i o oferta, nu o cerere !!!!!!! chiar asa greu e sa faceti distinctia intre ele ??


post mutat ! (al cate-lea sa fie, oare, in ultimul timp ?? )



#155 ISAURA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 07 July 2013 - 10:28 PM

Stimata doamna,
Va rog, am mare nevoie de sfatul dvs. Se pote sa-mi dati un mesaj privat de contact?



#156 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 July 2013 - 03:46 PM

imi pare rau, dar nu ofer consultatii in particular pt membrii forumului conta.ro !
nu ar fi fair-play, evident, mai ales ca sunt moderator !
am mai mentionat asta la capitolul "Despre forum" .

intreaba pe forum si, daca stiu sa-ti raspund, te ajut cu placere !
mai avem si alti colegi buni profesionisti; poate te ajuta si ei ... :smile:



#157 ioana_vasiliu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 July 2013 - 11:01 AM

Buna, sunt noua pe acest forum, va scriu cu speranta ca ma poate ajuta cineva.
Sunt din Focsani, sunt incepatoare in domeniul contabilitatii, am lucrat 6 luni intr-un departament de contabilitate, oarecum am deprins anumite notiuni, mi-as dori sa gasec pe cineva care sa ma ia pe langa el si sa ma invete meserie....Am terminat la Univ Cuza din Iasi, am facut 2 ani de contabilitate(bazele contabilitatii, si conta financiara).
nnella_nip@yahoo.com, adresa de contact.



#158 nico_en3my4u

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 July 2013 - 12:46 PM

Buna ziua,
Sunt absolventa FEAA, Specializarea CIG, Iasi, cu diploma de licenta. De un an m-am stabilit in Oradea si intentionez sa raman aici. In ultimul an al facultatii, am lucrat la o firma pe partea de contabilitate primara. Incerc de ceva timp sa gasesc un cabinet de contabilitate sau un contabil autorizat, alaturi de care sa invat contabilitate si sa capat experienta in acest domeniu. Ma ofer sa fac un stagiu de practica. nico_en3my4u@yahoo.com
Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de nico_en3my4u: 29 July 2013 - 12:49 PM




#159 ROBERTA1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 August 2013 - 02:29 PM

Vezi postarea™Angel™, la 06 April 2008 - 06:45 PM, a spus:

off, e foarte greu la inceput, eu termin anul 3 de facultate, am facut si liceul economic si un curs de contabilitate, in prezent lucrez de 10 luni la o firma de contabilitate in cadrul careia ma ocup de contabilizarea a 8 firmulitze. acum insa eu vreau altceva mi s-a oferit sansa sa incep pe cont propriu si anume un prieten si-a infiinta o firma si m-a rugat sa ma ocup eu de tot ce tine de contabilitate, salarii... nu stiu insa la ce soft de contabilitate sa ma opresc, si nu prea stiu ce declaratii se fac atunci cand o firma este nou infiintata si ce termene sunt pt depunerea acestora, as citii eu legislatie dar cu proiectul de licenta si cu serviciul nu mai am timp de nimic Imagine postata . as fi foarte recunoscatoare daca cineva experimentat isi va gasi 20-30 de minute sa vb si cu mine pe mess sau prin mail pentru mai multe lamuriri. ID: glace_princesse, e-mail:glace_princesse@yahoo.com. Multumesc.




#160 AnamariaR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 August 2013 - 09:06 AM

Buna ziua,

Ma numesc Anamaria, sunt din Cluj Napoca. As dori foarte mult sa fac practica la un birou de contabilitate. Am terminat Facultatea de Stiinte Economice a Universitatii Babes Bolyai.
Multumesc.






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL