Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
program saga - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 37

Salt la continut


program saga

adaos comercial import saga revisal export saga sugestii saga
887 replies to this topic

#721 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 July 2010 - 07:09 PM

Vezi postareaGuttuso, la Jul 10 2010, 08:49 PM, a spus:

m-am "jucat" putin cu saga C demo si am gasit cateva buguri si nu prea ma trage inima sa-l cumpar
stie cineva, cei de la saga au un demo pe 30 de zile dar sa aiba activat si varianta cu stocuri

vreau sa vad daca la o varianta full intampin aceleasi probleme.
Probabil este vorba de Saga CP descarcat pt 90 zile.
Majoritatea dintre noi lucram pe SAGA C si PC. Alt furnizor. Tastati sagasoft.
letalica



#722 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 23 July 2010 - 10:57 AM

Buna ziua,

As dori sa stiu cum se pot opera deprecierele de valoare la stocuri in programul SAGA.

Va dau un exemplu, pentru haine, care in timp relativ scurt se demodeaza, cum se poate ajusta in jos pretul produsului?

Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#723 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 July 2010 - 09:04 PM

Din cate stiu eu nu se poate, da-ti totusi o cautare pe forumul celor de la saga si vedeti daca are cineva vreo solutie.



#724 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 26 July 2010 - 08:16 AM

Initial pe forumul lor am vrut sa pun intrebarea, dar nu exista posibilitatea de inregistrare si ca atare nu am cum sa ma autentific. Se pare ca este o comunitate restransa.
Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#725 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 26 July 2010 - 09:55 AM

pt danbonta:
pe forumul Saga te poti inscrie doar daca ai abonament
da o cautare pe Saga dupa termenii : "procese verbale de reducere de pret gestiune global-valorica" si gasesti raspuns la intrebarea ta (fara ghilimele!!)
bafta!

Aceasta postare a fost editata de marra_2000: 26 July 2010 - 09:57 AM




#726 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 29 July 2010 - 02:31 PM

Merci mult Marra

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 01 October 2010 - 03:59 PM

Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#727 ally_na

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 August 2010 - 04:50 PM

Sunt disperata ,cau si eu un program bun pt salarizare,nu mai stiu pe cine sa intreb ,am auzit de astea 2 ca ar fi cele mai bune dar pe care sa-l aleg avand in vedere ca avem peste 500 angajati.Avem un program de 2 luni care a calculat gresit deducerile,declaratiile au fost numai cu erori,de 4 ori m-am dus la somaj,nu este posibil asa ceva.Multumesc anticipat



#728 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 31 August 2010 - 11:04 AM

Eu folosesc de 5 ani Ciel,sunt multumita,actualizari rapide de pe net,solutii la probleme prin telefon la departamentul lor de asisitenta,fara greseli sau erori de genul celor spuse de tine,medicalele calculate bine,declaratiile facute bine,il recomand



#729 ambra0512

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 31 August 2010 - 01:09 PM

Eu folosesc saga la salarii si sunt f multumita. E simplu si usor de lucrat. Scoate toate declaratiile. Ciel salarii mi s-a parut mai complicat. La conta folosesc Ciel dar nu si la salarii. Succes



#730 chilom

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:slatina

Postat 31 August 2010 - 01:54 PM

eu folosesc ciel salarii , de multi ani si sunt foarte multumit, actualizari pe internet daca ai abonament, plus indrumare telefonica, cind ajungi sa-l intelegi nu este greu la inceput este mai greu



#731 mihaelaobada

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 September 2010 - 09:41 AM

[buna ziua!
va rog daca stie cineva sa mi spuna cum inregistrez TVA deductibil de pe bonurile de combustibil in programul SAGA C?
Multumesc!



#732 vot1990

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 23 September 2010 - 11:24 AM

in intrari , selectezi bon fiscal pe prima coloana, la" tip".

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 01 October 2010 - 04:00 PM




#733 moniquecri

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 27 September 2010 - 11:29 AM

buna. am o factura dintr-o tara non ue achitata din contul de lei. o introduc la intrari sau la importuri(intrari valuta)?
multumesc.



#734 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 27 September 2010 - 01:32 PM

Factura fiind in valuta, se introduce la Intrari valuta



#735 Nichi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 October 2010 - 03:22 PM

Ma poate ajuta cineva cu un kit saga ps 3.0.179,va rog din suflet?As fi tare recunoscator,trebuie sa transfer o baza de date pe un alt calculator si nu mai am kitul.



#736 calin88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 11 October 2010 - 08:39 PM

Va salut! Sunt nou pe acest forum si sper ca ma puteti ajuta cu problema mea.
Am nevoie de un program cu ajutorul caruia sa pot tine evidenta unui PFA/IF, dar care sa fie gratis. Exista asa ceva?
Multumesc anticipat.



#737 calin88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 12 October 2010 - 01:22 PM

Sa inteleg ca nu exista asa ceva?
Am incercat Saga PS, dar intampin cateva probleme...
1. Orice as face, in configurare societati, setarea default e "fara casa de marcat"...
2. Habar nu am cum sa inregistrez bonurile de casa. Adica intru la iesiri, selectez bon de casa, dar ma pune sa completez client si alte lucruri de parca ar fi o factura la o firma ce se ocupa de comert cu ridicata, nu un PFA care se ocupa de comert cu amanuntul.

Ma poate lamuri cineva in legacuta cu aceste lucruri?



#738 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 12 October 2010 - 03:37 PM

citeste:" Manualul de utilizare" din meniul programului (Ajutor) si ai sa te lamuresti in toate. Programul este foarte usor de folosit.

Bafta!



#739 calin88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 12 October 2010 - 04:39 PM

Am incercat si asta, dar in manualul de utilizare, la sectiunea iesiri, imi explica doar de facturi, lucru irelevant pentru mine, ca doar nu o sa ii dau factura lui badea Gheorghe care cumpara doua becuri.



#740 danyelaflorea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 October 2010 - 05:27 PM

Am o problema,nu stiu exact cum inregistrez conform ordonantei 58(pentru cele 2 luni)contributiile pentru cas cass si cs,adik nu stiu exact unde in saga se pot inregistra ca la salarii nu am cum, ca nu pot spune k eu k pfa sunt salariat nu?inregistrez pe baza chitantei?Va rog ajutati-ma :lnr (1):






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL