Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FNUASS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


FNUASS

212 replies to this topic

#81 Rodica Tutunaru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:firma proprie

Postat 15 February 2006 - 09:46 PM

Pentru informarea celor care se intreaba ce versiune de fox sa aiba pe calculator,ca sa le mearga programul de decl.la sanatate...
D-l Clot Cristian tace din gura si nu va spune ca de fapt nu trebuie sa aveti nici un fel de fox,ci ca trebuie ca programul de pe site sa fie un executabil complet independent,adica sa contina toate bibliotecile(resurse pt dvs) necesare pt instalare si executie.Deoarece este platit din bani publici,ar face bine sa-si faca mea culpa(am vazut ca raspunde cand ii convine) si sa upload-eze repejor un program o.k. [-X .



#82 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 February 2006 - 09:57 PM

nu stiu altii cum sunt dar ma intreb ...
cum ar fi ca pt fiecare soft acordat de autoritati gratis sa fim obligati sa achizitionam licente de n programe ? :shock:




#83 Tatiana Topan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 162 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate , fiscalitate

Postat 15 February 2006 - 10:23 PM

Precizari referitoare la aplicarea OUG 158/2005


Avand in vedere prevederile OUG nr. 158/2005 privind concediile si indemnizatiile de asigurari sociale sanatate, va informam ca activitatea de depunere a declaratiilor, inregistrare a cererilor si concediilor medicale, precum si de incasari si plati a fost preluata de catre CASMB, urmand a se desfasura astfel:
Sediul Central, Str. Ilfov, nr. 4, sector 5
primiri de concedii medicale de la persoane fizice, indiferent de sectorul de domiciliu: cam. 12
plati de indemnizatii de asigurari sociale de sanatate si concedii medicale pentru persoane fizice, indiferent de sectorul de domiciliu: casierie
Sediul Vasile Lascar nr. 27, sector 2
primiri de declaratii constituire FASS de la persoane fizice si juridice, pentru sectoarele 1,2,3,4
primiri de declaratii pentru concedii medicale si indemnizatii de asigurari sociale de sanatate de la angajatori, pentru sectoarele 1,2,3 4
primiri de centralizatoare concedii medicale de la angajatori, pentru sectoarele 1,2,3 4
incasari de contributii 6,5% si 0,75% de la persoane fizice, pentru sectoarele 1,2,3,4
Sediul Gorjului, Str. Intr. Capelei, nr. 9- 11, sector 6
primiri de declaratii constituire FASS de la persoane fizice si juridice, pentru sectoarele 5 si 6
primiri de declaratii pentru concedii medicale si indemnizatii de asigurari sociale de sanatate de la angajatori, pentru sectoarele 5 si 6
primiri de centralizatoare concedii medicale de la angajatori, pentru sectoarele 5 is 6
incasari de contributii 6,5% si 0,75% de la persoane fizice, pentru sectoarele 5 si 6


Va rugam sa va adresati unuia din cele trei sedii, in functie de sediul social, respectiv domiciliu, incepand cu data de 16.02.2006, dupa urmatorul program:

Luni - joi : 8.30 - 14.30


Tinand cont ca declaratiile pentru concedii medicale si indemnizatii de asigurari sociale de sanatate vor putea fi depuse in maxim 30 de zile de la publicarea normelor de aplicare a OUG nr. 158/2005, si ca pana astazi, 13.02.2006, aceste norme nu au fost inca publicate.

De asemenea, avand in vedere ca CASMB a preluat aceasta activitate de la sapte institutii, respectiv casele de pensii de sector si Casa de Pensii si alte Drepturi de Asigurari Sociale a Municipiului Bucuresti, avand momentan aceeasi logistica si personal insuficient, va rugam sa manifestati intelegere fata de eventualele disfunctionalitati ce pot surveni in decursul lunilor februarie si martie.

Va asiguram de intreaga noastra disponibilitate si va multumim anticipat.



#84 Tatiana Topan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 162 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate , fiscalitate

Postat 15 February 2006 - 10:29 PM

Declaratia pt contributia 0.75% concedii medicale http://www.cnas.ro/ - download - 3. Aplicatie angajatori



si la CASAOPSNAJ http://www.aopsnaj.ro/

si urmatoarele precizari : primul program , cel de la cnas , nu e varianta finala . am vb cu cei de la sectorul 6 si mi-au spus sa mai urmarim pe net , ca o sa apara si varianta finala :smt075 . oricum , da erori
celalalt merge :lol:

Bafta



#85 Tatiana Topan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 162 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate , fiscalitate

Postat 15 February 2006 - 10:39 PM

vreau si eu fisierele .dll ............ca m-a disperat tampenia asta de program .........am incercat de nu stiu cate ori sa il instalez/dezinstalez ....... nu stiu ce dracu sa ii mai fac sa mearga ... :smt021



#86 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 16 February 2006 - 09:34 AM

am copiat fisierele indicate de mirceapavel si acum primesc mesajul :
object file C: program filesraportare FNUASSangajatori.exe was compiled in a different version of fox pro"am versiunea fox 6.0 deci trebuie9.0 cum s-a spus .multumesc
monae



#87 Adyd77

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 09:44 AM

probabil ca aceste fisiere nu sut toate; pentru ca si eu primesc acelasi mesaj
pentru cine vrea fisierele:
www.profox.ro sectiunea de download
- librarii Runtime visual Fox Pro unde se afla cele 3 vfp9
- view all files unde se afla si gdiplus.dll

Sper sa aveti mai mult noroc si la voi sa mearga



#88 mirceapavel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 16 February 2006 - 10:36 AM

Nu functioneaza cu acele fisiere de pe profox deoarece difera ceva la un dll , am incercat si eu cu acele fisiere si nu mi-a mers



#89 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 16 February 2006 - 10:47 AM

Daca merge la cineva programul nu-mi spuneti va rog si mie ce contine "Declaratie - Anexa 2 (A2)" ca mie imi da mesai de eroare si mi se inchide programul cand vreau sa listez.



#90 Adyd77

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 11:04 AM

mircea, tu de unde ai liat dll-urile care merg pana la urma?



#91 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 16 February 2006 - 11:04 AM

Da. La Documente - Export baza de date.



#92 pepe

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Romania

Postat 16 February 2006 - 11:04 AM

are cineva dll-urile sa le trimita si la pmonap@yahoo.com
Multumesc



#93 Cornelia Cozos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 227 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 11:09 AM

Tatiana Topan a spus:

Precizari referitoare la aplicarea OUG 158/2005


Va rugam sa va adresati unuia din cele trei sedii, in functie de sediul social, respectiv domiciliu, incepand cu data de 16.02.2006, dupa urmatorul program:

Luni - joi : 8.30 - 14.30


Tinand cont ca declaratiile pentru concedii medicale si indemnizatii de asigurari sociale de sanatate vor putea fi depuse in maxim 30 de zile de la publicarea normelor de aplicare a OUG nr. 158/2005, si ca pana astazi, 13.02.2006, aceste norme nu au fost inca publicate.

De asemenea, avand in vedere ca CASMB a preluat aceasta activitate de la sapte institutii, respectiv casele de pensii de sector si Casa de Pensii si alte Drepturi de Asigurari Sociale a Municipiului Bucuresti, avand momentan aceeasi logistica si personal insuficient, va rugam sa manifestati intelegere fata de eventualele disfunctionalitati ce pot surveni in decursul lunilor februarie si martie.

Va asiguram de intreaga noastra disponibilitate si va multumim anticipat.
Eu inteleg ca declaratiile pentru CM se declara numai la CASMB chiar daca cel care are CM este la CASAOPSNAJ sau Transporturi sau este la un punct de lucru din tara?
Ce parere aveti legat de declaratiile cf O 221 si cele cg OGU 158 ? Care si unde se depun?



#94 yulia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 Postari:

Postat 16 February 2006 - 11:20 AM

"izaroman" a spus:

Daca merge la cineva programul nu-mi spuneti va rog si mie ce contine "Declaratie - Anexa 2 (A2)" ca mie imi da mesai de eroare si mi se inchide programul cand vreau sa listez.
Anexa 2 contine CM daca ai, se listeaza anexa. Daca nu se inchide. E bine asa. Atentie cand aveti CM-uri. Programul lor rotunjeste baza de calcul ceea ce este contrar legii. Nu poti modifica nr de salariati, daca l-ai gresit. In anexa 2 daca la urmatoarea firma nu ai CM, se preia CM de la firma anterioara. Trebuie sa iesi si sa intri iar in program. Pe discheta se salveaza a1-date angajator si a2-date CM. Pe calculator se salveaza A1-date CM si a2-date angajator. Este la cineva altfel?



#95 theolumi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 February 2006 - 11:27 AM

va rog trimiteti-mi si mie fisierele dll pe adresa theolumi@yahoo.com . multumesc din sufletel....



#96 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 16 February 2006 - 11:27 AM

Cornelia,
Se declara toate CM la CASMB.
CASAOPSNAJ are un program special de raportare, dar este numai pentru evidenta asiguratilor si plata cotelor de CASS.



#97 andrei b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 16 February 2006 - 11:40 AM

Parerea mea e ca "gunoiul" nu e terminat. Si-l arunca pe site pentru testare. Si noi ne pierdem timpul testandu-l si enervandu-ne ca "noi nu stim sa-l folofim..." si ei: cainii latra ursul merge.
Andrei



#98 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2006 - 12:05 PM

fratilor eu am gasit alta varianta declaratii sanatate ... mult mai mic (asta e urias ...) care pare sa mearga !!!
cititi aici:
http://www.conta.ro/forum/viewtopic.php?t=...t=9876&start=60
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#99 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 16 February 2006 - 12:19 PM

a aparut varianta 1.2 la programul atlas de raportare a asiguratilor la FNUASS.cand se salveaza in anexa 3c apare numai suma datorata de angajator,nu si cea datorata de asigurati ,asa o trebui sa fie.
monae



#100 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 16 February 2006 - 12:20 PM

http://www.casmb.ro/...i_asigurati.php






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL