Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
depunere state salarii itm - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

depunere state salarii itm

63 replies to this topic

#21 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 24 February 2006 - 02:59 PM

Programul ITMB este :
L,M,J,V : 8.30 - 16.30
Mi : 8.30 - 18.30



#22 torok mihaiela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sighisoara

Postat 24 February 2006 - 07:09 PM

declaratia o am de la ITM din orasul nostru o trimit cu placere tuturor dar eu nu am putut sa intru pe conta ieri :oops: , ii cer scuze , acum trimit declaratiile pe mail




#23 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2006 - 07:28 PM

incearca sa o atasezi pe forum..



#24 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 24 February 2006 - 08:18 PM

http://www.inspectiamuncii.ro/



#25 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 25 February 2006 - 12:41 PM

Andreea, nu te supara, vad ca esti Admin, dar aceste declaratii sunt atasate la subiectul care vorbeste despre ele. E cam harababura pe acest forum; mai multe subiecte unde se vorbeste de acelasi lucru. Hm! :?



#26 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2006 - 02:11 PM

suntem constienti de amplitudinea forumului si incercam sa-l ordonam cat putem de repede



#27 carman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 94 Postari:
  • Interests:toate

Postat 25 February 2006 - 02:21 PM

am fost la ITM BACAU , am depus statele de plata pe luna ianuarie,dar nu au mai vrut altceva pentru ca au aparut declaratiile de care au nevoie
masina



#28 torok mihaiela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sighisoara

Postat 26 February 2006 - 11:56 AM

am trimis formularul de la itm pe multe adrese, dar am primit cateva
raspunsuri de la posta mail ca nu le poate trimite de ex pentru viulia@email.com nu o pot trimite, daca o pot trimite pe alta adresa cu placere, am incercat sa o atasez aici formularul dar nu am reusit ,imi cer scuze



#29 sasory

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 February 2006 - 09:11 PM

Declaratiile ITM sunt reglementate de Ordinul MMSSF nr. 99/10.02.2006 si Ordinul MMSSF nr. 100/10.02.2006 , ca si continut si forma . Din pacate , ITM-ul dinRadu Voda (unde se depun) , nu primeste inca nici o declaratie deoarece sunt in negocieri cu firma care va realiza soft-ul de depunere pe discheta si email . Au anuntat termen de depunere 31.03.2006 datorita acestor negocieri . Totusi , daca doriti forma curenta pe hartie a declaratiilor , le puteti descarca la:
http://64.202.116.12...M_LUNAR_FEB.jpg
(valabila pentru feb-dec 2006)
http://64.202.116.12...M_LUNAR_IAN.jpg
(valabila numai pentru luna ian 2006)
http://64.202.116.12...CL_INVENTAR.jpg
(numai pentru societatile cu restante la plata comisionului ITM in ultimii 5 ani)
Sasory



#30 sorin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Arges

Postat 01 March 2006 - 01:38 PM

as dori si eu prgramul sorinrr29@yahoo.com
am tot cautat la ITM si nu am gasit .. de unde il ai/



#31 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 01 March 2006 - 01:53 PM

nu sunt programe, sorin.
programul nu a aparut
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#32 sasory

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 March 2006 - 02:04 PM

sorin a spus:

as dori si eu prgramul sorinrr29@yahoo.com
am tot cautat la ITM si nu am gasit .. de unde il ai/

Programul inca nu este gata . Il asteptam toti pe site-ul ITM-ului.
Pentru program de listare declaratii ITM pe hartie , deocamdata , poti folosi EASYCONT de la www.sasory.ro .
Sasory



#33 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 01 March 2006 - 03:30 PM

S-a publicat in MO 184 din 27.02.2006 ORDIN al ministrului muncii, solidarității sociale și familiei pentru aprobarea Declarației fiscale privind stabilirea comisionului datorat de angajatori.
Ar trebui sa apara programul, ca zilele trec.
Ne vedem la ITMB! :o



#34 claudiuII

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:contabile

Postat 02 March 2006 - 04:01 PM

il vreau si io pls daca se poate cat mai repede :arrow: pe adresa claudiu4_all@yahoo.com
[/b]



#35 ameliaaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 23 February 2008 - 03:50 PM

Buna ziua .Am si eu mai multe intrebari legate de depunerea actelor la ITM ( eu nu am mai depus pana acum si din pacate am avut un cotabil la firma care nu si a facut treaba bine ,spun eu , ....eu sunt administrator la firma si nu am facut altceva decat sa semnez actele fara sa stiu daca este bine sau nu ..Acum ce intrebare am ..daca stie cineva cine este in locul lui Soare Robert la ITMB la sect. 3 ..pt. ca am inteles ca nu mai este si eu -defapt conatbila nu a mai depus statele de plata
- nu am facut marirea aceea de salariu la singurul angajat al meu de la 528 la 600
-si ..intreb care este data limita de depunere a acestui act, ce se intampla daca am intarziat cu depunerea statelor de plata(sunt singurele acte care nu sunt depuse la mine in firma), ce sa fac in continuare..s a mai intalnit cineva cu asa ceva/ MULTUMES FOARTE MULT PENTRU ORICE RASPUNS PRIMESC .sincera sa fiu sunt cam disperata de cand am iteles ca nu am actele depuse si nu stiu in ce parte sa o iau .



#36 daniel bochis

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 10 March 2008 - 10:17 PM

buna,
poate sa imi spuna si mie cineva daca este obligatoriu sa sa depuna la ITM statul de plata pentru salariul administratorului din moment ce nu i se retin anumite contributii si nu are carte de minca???



#37 daniel bochis

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 11 March 2008 - 12:15 PM

va rog.....help....



#38 Crristina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 20 March 2008 - 02:18 PM

Buna,
eu am intrebat la ITM si mi s-a spus ca atata timp cat nu are contract de munca nu trebuie sa apara pe stat. Deci nu se depune nici un stat pentru administrator. Cel putin eu nu depun.



#39 VIVI1968

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta
  • Interests:mai multa informare si comunicare

Postat 03 April 2008 - 03:07 PM

Vezi postareamihaelamihailescu, la Feb 24 2006, 01:19 PM, a spus:

Catalin a spus:

Vreau sa stiu datorita faptului ca 25 cade sambata nu pot duce statele si luni? Voi ce stiti care e ultima zi de depunere? De programul lor stiti ceva pana la ce ora e deschis? Ca stiu ca nu corespunde cu cel de pe site-ul lor.
Datorita faptului ca 25 cade sambata(zi nelucratoare), poti depune si luni(zi lucratoare)
Eu am avut control de la ITM azi si a vrut sa-mi dea amenda pentru ca am depus cu intirziere statele de plata.Adica daca 25 pica simbata am depus luni pe 27 si spune ca este contrar legii.
M-am contrazis cu ea dar neavind o baza legala prin care sa-i demonstrez ca am dreptate am lasat-o balta.
Daca ma puteti ajuta cu o baza legala v-as ramine profund indatorata.Stiu ca scrie undeva dar nu stiu unde.
Inca nu a incheiat procesul verbal.
vivi



#40 daniel bochis

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 10 April 2008 - 10:34 AM

Merci mult.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL