Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
S.A.G.A. - freeware - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


S.A.G.A. - freeware

99 replies to this topic

#1 Lumi

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 30 November 2004 - 03:38 AM

Foloseste cineva acest program de contabilitate? Eu tocmai l-am descoperit si sunt super incantata de el. Si mai e si gratis. http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif
http://www.saga.ro
Astept cu nerabdare raspunsurile dvs.
Lumi



#2 maryana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Location:galati

Postat 03 December 2004 - 10:40 AM

Folosesc si eu Saga de la inceputul anului.
Are cam tot ce-i trebuie




#3 contahol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Marghita,Bihor,415300

Postat 05 December 2004 - 01:19 AM

E O.K.,dar vezi sa-ti platesti actualizarile pe cel putin 6 luni(1.310.000 lei).



#4 SIMION GABRIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:GABRIELA

Postat 07 December 2004 - 11:10 AM

Si eu folosesc acest program de un an de zile e O.K., versiunea pe care o am eu este Saga litle C2.2.



#5 SIMION GABRIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:GABRIELA

Postat 07 December 2004 - 11:11 AM

Unde trebuie sa ma adresez pentru a beneficia de aceste actualizari?



#6 Ana2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2004 - 11:43 AM

intra pe site-ul lor: www.saga.ro



#7 SorinN

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 27 December 2004 - 03:30 PM

nu se poate ca din cand in cand, sa stergi programul , sa-l descarci iara si sa-l instalezi din nou beneficiind astfel de toate actualizarile si modificarile facute, bineinteles cu salvarea bazei de de date in prealabil si apoi cu incarcarea ei in programul nou instalat.
Eu folosesc programul de vreo 3 luni, ce sa zic e destul de bun, tinand cont ca este gratuit, are tot ce-i trebuie, dar totusi lipseste ceva foarte important la un moment dat: evidenta stocurilor cantitativa si pe sortimente.
Din aceste motive o sa incesc de la anul Contab SQL, numai ca aicea nu ma impac cu adaosul practicat de comerciant, nu este fix in %, eu stiu decat pretul de vanzare si pretul de achizitie, adaosul il deduc apoi :( :?:



#8 Catalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2005 - 10:11 AM

Buna dimineata. Am luat si eu saga de pe net, versiunea c 2.2. Si eu m-am intalnit cu o problema. De exemplu: eu platesc cu bon in avans pe 01.01(sa zicem 1.000 lei) iar pe 05.01 mai cumpar ceva in valoare mai mare (sa zicem 5.000 lei). Am vazut ca se practica ca la ultimul bon sa-ti emita si factura fiscala pe toata suma (6.000). Eu atunci achit cu bon doar diferenta, nu?
Cum inreg voi, cei cu Saga, in contabilitate avansul ?
Eu am facut asa:
pe01.01 inreg prin articole contabile 409=5311 cu 1000
iar pe 05.01 inreg prin intrari factura emisa. Iar la plata fct aleg intai contul 409 ca sa il creditez pt a ajunge pe 0 (sa sting avansul) si prin 5311 restul ce am paltit in ziua respectiva.
Chestia ce mi-a aparut la verificari: "exista diferente la plati intre/casa/deconturi/.... ". Si pe urma am observat ca la achitarea unei facturi nu t elasa decat sa achiti din anumite conturi.
Sper ca am fost inteleasa. Si poate primesc si un raspuns
O zi buna



#9 AVRAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:

Postat 07 March 2005 - 11:41 AM

Acest program scoate automat si declaratiile 100 si 300?



#10 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 07 March 2005 - 03:16 PM

pentru SorinN...

pentru evidenta cantitativa si pe sortimente a stocurilor, adica conta de gestiune, exista o alta versiune... Saga CP. eu o folosesc de cateva luni si sunt multumita.



#11 Kaspik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 March 2005 - 08:35 PM

Si eu il folosesc din martie 2004 si mi se pare un program FF BUN.
In comparatie cu alte programe, este destul de complet. Pacat ca update-turile nu mai sunt gratuite.



#12 Catalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2005 - 09:18 AM

Chiar nimeni nu s-a intalnit cu situatia pe care am descris-o mai sus?
Nimeni n-a incercat sa achite din 409 o factura? Nu zic ca nu se inchide factura, dar la verificari da eroare.
Macar niste idei. Cum faceti voi?
Merci



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 April 2005 - 01:23 AM

Buna,

Ce imprimante folositi la SAGA ? As vrea sa-l folosesc si eu si nu stiu ce imprimanta sa cumpar! E drept ca nici nu m-am uitat atent pe site-ul lor ca n-am net la discretie... Va rog mult sa ma ajutati; e f.f.f. urgent!

Multumesc frumos! Nu ma lasati !



#14 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 13 April 2005 - 07:38 AM

Folosesc acest program de anul trecu si sunt fff multumita.Am rulat mai multe programe dar de asta chiar imi place.Nu m-am lovit de plati din 409, dar daca faci abonament la ei,1.130.000 lei pe 6 luni, poti sa vorbesti cu ei si vor rezolva acest neajuns punandu-l in actualizari.Au si un program pentru stocuri care merge destul de bine, tot liber dar cu actualizari platite.
Pentru Otilia - Programul nu este pretentios la imprimanta, eu folosesc un Lexmark, o colega folosecte hp, iar alta un Canon.Toate rapoartele sunt pe format A4, bine structurate.



#15 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 April 2005 - 10:33 PM

Multumesc mult, Bibi ! Ai putea sa-mi spui excat tipul imprimantelor (este numeric, in general ) De ex. Lexmark 1050 sau Canon 2005, HP 7220 (zic si eu, insa nici nu stiu daca exista tipurile astea, sunt doar ex.)

O seara frumoasa.



#16 FELIS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti, Sectorul 2

Postat 14 April 2005 - 09:52 AM

Am si eu o intrebare... Daca s-a trecut la luna, te poti intoarce sa faci modificari????
Felis



#17 Catalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 April 2005 - 09:58 AM

Da. Dar trebuie sa-i dai anulare inchidere luna, inchidere tva si ce mai e pe acolo



#18 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 April 2005 - 08:40 PM

Buna,

Revin cu intrebarea despre imprimantele de pe care se poate lista din SAGA ! Voi ce folositi ?

Multumesc.



#19 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 15 April 2005 - 12:09 PM

Raspuns la intrebarea OTILIEI: eu folosesc un Lesmark Z600 si ceva, colegele mele folosesc una un HP960, iar alta Canon pc 300.Nu cred ca ridica probleme la tipul imprimantei.



#20 Ariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 183 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 15 April 2005 - 01:00 PM

tipul imprimantei nu ridica nici o problema. eu folosesc si un Lex Mark si o imprimanta matriceala A4 tip destul de vechi si nu sunt probleme.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL