Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
organizare contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


organizare contabilitate

1 reply to this topic

#1 miha m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 223 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 27 March 2006 - 12:40 PM

Am prelut o firma care are ca obiect de activitate comert cu ridicata a materialelor de constructii. Desi obiectul principal este comertul cu ridicata, ei vand si cu amanuntul, motiv pentru care si-au achizitionat o casa de marcat. Totusi gestiunea nu o pot tine la pret de vanzare, deorece preturile de vanzare variaza. Stiu ca la un moment dat exista obligativitatea separarii gestiunii cu ridicata de cea cu amanuntul , dar parca nu mai exista chestia asta. Daca tin gestiunea la pret de intrare, cu metoda inventarului permanent, credeti ca e corect? Vanzarile se fac atat pe factura+ bf , cat si pe bon fiscal. Mai trebuie sa intocmesc raport de gestiune?



#2 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 30 March 2006 - 08:27 AM

buna!As dori sa-ti dau un sfat ,dac imi permiti !Din start ar trebui sa separi gestiunile,apoi raportul de gestiunne la fel,mai ales ca la vinz. cu amanuntul ai si casa de mrcat.De ce spun asta pt ca la desc. gestiuni daca nu faci diferenta vei avea probleme si nu o mai scoti la capat !Rap. de gestiune neaparat la vinzare cu amanuntul!Spor la lucru :wink:

CU GINDURI BUNE !






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL