Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
serviciul de raportare online CASMB - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


serviciul de raportare online CASMB

61 replies to this topic

#1 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 28 March 2006 - 09:19 PM

IMPORTANT
Incepand cu 29.03.2006 serviciul de raportare online al CASMB este oficial in functiune.
Va rog sa accesati:

www.casmb.ro/online_main.php
si

www.casmb.ro/online_cum_functioneaza.php

Succes



#2 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 29 March 2006 - 07:47 AM

Eu m-am inscris aseara si am primit prin mail formularele care trebuiesc trimise semnate si stampilate, cu confirmare de primire in cazul trimiterii prin posta, in str.Ilfov pentru a aobtine contul de acces si parola.




#3 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 29 March 2006 - 09:04 AM

lolita a spus:

Eu m-am inscris aseara si am primit prin mail formularele care trebuiesc trimise semnate si stampilate, cu confirmare de primire in cazul trimiterii prin posta, in str.Ilfov pentru a aobtine contul de acces si parola.
bravo :smt026



#4 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 29 March 2006 - 10:23 AM

Eu nu pot deschide paginile respective :cry: ....



#5 erica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 10:33 AM

nici eu, poti LILIANARODICA sa mi-le trimiti si mie pe diana@supra.ro multumesc anticipat:smt058



#6 tase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 29 March 2006 - 10:57 AM

nu vad care e avantajul.!!! nu stam la coada la ei dar.... stam la posta, sa le trimitem, mai dam si 35-40.000lei pt plic ca de...atirna greu si dischetele si declaratiile cam atit costa.Asta ca sa ce ??? sa traiasca si posta?Daca vroiau sa faca ceva bun, trebuia dupa parerea mea sa fie suficienta transmiterea electronica (prin e-mail).Zau, nu vad care este avantajul!!!!!!!!!!



#7 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 11:26 AM

Site-ul CASMB este indisponibil deocamdata!



#8 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 29 March 2006 - 12:06 PM

Va recomand sa cititi instructiunile privind raportarile online care sunt oricum o tampitzenie ! La CASMB se transmite la inceput Declaratia Angajament (pasul 3) iar lunar confirmarea raportarii primita de la ei (pasul 9). In plic nu se mai pune nici o discheta si nici anexele tiparite. In acest fel avem parte de o" MARE ECONOMIE" privind tariful PTTR.
I-mi mentin parerea ca suntem pe post de COBAI si .....! :smt071



#9 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 29 March 2006 - 12:10 PM

Intr-adevar CASMB -ul este nu indisponibil ci INDISPENSABIL in sensul material al cuvantului ! (Ce-mi placeee lb. romana !!!) :D



#10 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 March 2006 - 12:52 PM

Atentie la greseli gramaticale corect Imi



#11 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 29 March 2006 - 01:45 PM

daca nu va crizati atat de rau puteti sa observati ca acele confirmari care se pot depune la posta, se pot "arunca" in cutiile pe care le amenajeaza ei la fiecare sediu CASMB...



#12 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 01:54 PM

lilianarodica a spus:

Atentie la greseli gramaticale corect Imi
:shock:

septimiu a spus:

daca nu va crizati atat de rau puteti sa observati ca acele confirmari care se pot depune la posta, se pot "arunca" in cutiile pe care le amenajeaza ei la fiecare sediu CASMB...

Si ce "dovada " ai ca le-ai transmis confirmarea. :twisted: samd...
Parca am face plata pe mail la o banca si nu o informare care nu are nici macar rol de titlu de creanta ( ca declaratia 100)!!



#13 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 29 March 2006 - 02:12 PM

dovada se considera fisierele trimise pe mail
zice pe site:
Pentru depunerea in cutiile amenajate in fiecare sediu, va trebui sa ai incredere in noi. Te asiguram ca suntem (cel putin) la fel de siguri ca posta.



#14 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 29 March 2006 - 02:52 PM

lilianarodica a spus:

Atentie la greseli gramaticale corect Imi


cu "scuzele" de rigoare:
ce-mi=cratima marcheaza rostirea impreuna a doua cuvinte, cu elidarea unui sunet
corect: ce-mi sau ce imi (ambele variante sunt admise in limba si literatura romana!!!!!!atentie!!!) 8) :twisted:



#15 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 29 March 2006 - 02:56 PM

lilianarodica a spus:

Atentie la greseli gramaticale corect Imi


cu "scuzele" de rigoare:
ce-mi=cratima marcheaza rostirea impreuna a doua cuvinte, cu elidarea unui sunet
corect: ce-mi sau ce imi (ambele variante sunt admise in limba si literatura romana!!!!!!atentie!!!) 8) :twisted:



#16 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 29 March 2006 - 07:36 PM

Septimiu, tu faci misto de mine? :( :lol:

Eu am incercat sa ma autentific cand erau intestare si nu puteam. Imi dadea un mesaj de eroare si mi se bloca pc-ul. Aveti idee care ar putea fi problema?

Vis-a-vis de cutiile in care putem "arunca" confirmarile, sectoarele 3 si 4 au fost mutate in cadrul Policlinicii Vitan. Asa ca daca facem mai multe drumuri .........



#17 Rodica Tutunaru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:firma proprie

Postat 29 March 2006 - 09:52 PM

Sunt de acord cu faptul ca hibridul asta electronic+picior numai on line nu este.
Componenta picior se inspira cu siguranta din marele Caragiale.Depui "adicatelea mon cher" confirmarea confirmarii Casmb.
Va fi interesant de vazut cati clienti on line vor avea!
Semnat : Niste tarani,pardon Niste "crizati" d-le Septimiu :smt026



#18 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 29 March 2006 - 11:14 PM

cand sistemul era in teste se ajunsese la 6000 de firme inregistrate...
parca vad ca iar va calcati in picioare la cozi...
am impresia ca romanii sunt masochisti sau le place sa aiba motiv sa isi planga de mila :roll:



#19 tomane

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 196 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 07:52 AM

Septimiu a spus:

parca vad ca iar va calcati in picioare la cozi...  
am impresia ca romanii sunt masochisti sau le place sa aiba motiv sa isi planga de mila
Domnule moderator si aici si ACOLO la CASMB ?
Cand faceti un sistem de raportare( on-line) care ziceti ca este mai bun decat sistemul anterior ( coada si posta), te gandesti la costuri, posibilitati de implementare, rezultand eficienta.
Costurile on-line sunt mai mici cu 0,3 lei fata de posta (greutatea dischetei). La implementare, ce sa mai vorbim ? Serverul CASMB este blocat 18 ore din 24 cu 6000 de probabili utilizatori. Dar pana la 80-90.000 de societati care depun declaratii, mai este mult si multi care vor veni la cozi ! Da, noi suntem masochisti, dar EI



#20 dumipaul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 08:09 AM

Fratilor, nu trageti in Septimiu. Daca este moderator o face benevol, nu el pune la punct sistemul. O face ca sa ne ajute si pe noi. In ce priveste "on-line + picior", da, este putin mai ciudat dar, zic eu, mult mai eficient decit cozile de ca se pare ca nu ne putem dezobisnui. Pe de alta parte, nimeni nu este obligat sa raporteze on-line, avem dreptul la optiune. Deci, care este problema?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL