Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contab la agentie de turism - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contab la agentie de turism

1 reply to this topic

#1 rcori

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:timisoara

Postat 14 August 2006 - 06:14 PM

as avea nevoie de ajutor , am o agentie de turism (nu am mai ti nut contabla ag de turism) si am cititi in codul fiscal ca trebuie sa tin o evidenta separat pt. jurnalele cu tva si cele fara tva.
Deci se emit facturi la p. f pe care nu trebuie scris tva-ul de la comision dar in total trebuie sa fie inclus tva-ul dar sa nu se evidentieze pe facura separat.
ok dar de ce jurnale separateChiar se face asa???
si as vrea sa mai stiu daca sejururile luate de la alta agentie se inreg pe 5328 =4011 ?????
multumesc



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 14 August 2006 - 06:20 PM

daca ne spui de ce s-ar incadra intrebarea ta la subiectul lunii iti raspund eu







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL