Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
lege399 concedii si indemnizatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 13

Salt la continut


lege399 concedii si indemnizatii

246 replies to this topic

#241 iimro2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 18 December 2006 - 04:32 PM

multumesc mult, cris raicu!



#242 elena neculai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:mangalia

Postat 05 March 2007 - 11:47 AM

stie cineva unde se vireaza 0.85% - contributia pentru concedii si indemnizatii pentru incapacitate temporara de munca urmare a unui accident de munca sau boala profesionala (cf art 6 alin(7) legea 399/2006).




#243 Babiela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 March 2007 - 11:52 AM

Vezi postareaelena neculai, la Mar 5 2007, 01:47 PM, a spus:

stie cineva unde se vireaza 0.85% - contributia pentru concedii si indemnizatii pentru incapacitate temporara de munca urmare a unui accident de munca sau boala profesionala (cf art 6 alin(7) legea 399/2006).


Din programul OPFV, selectezi "consultare IBAN", selectezi contributia respectiva si iti rezulta contul si bugetul unde se vireaza. :lostit (13):



#244 elena neculai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:mangalia

Postat 05 March 2007 - 12:01 PM

ok
pai asa am si facut
din lista am ales pozitia 79
cei de la trezorerie spun ca nu e bine si ni se returneaza banii
cica la cod fiscal beneficiar tb trecut codul casei de sanatate cu care am contract incheiat nu codul societatiii mele


sau tb sa aleg alta pozitie din lista ?????



#245 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 March 2007 - 12:52 PM

Trebuie sa alegi din lista pozitia 58- contrib. pt. concedii si indemnizatii - angajator.



#246 sdnr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 433 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 March 2007 - 11:15 AM

Asa il virez si eu si inca nu a comentat nimeni.
Eu am probleme insa cu "54.(26430506XX-438)Contrib.de asig.de san.- conced.med.pt.accid.de munca si boli prof.#1L"
Cand mi-au scanat declaratia softul nu a citit aceasta contributie. Au introdus-o manual si mi-au spus sa ii sun in martie dupa ce mai uita ei prin lege ca s-ar putea sa nu se declare in 100.
Cum sa nu se declare daca este trecut in nomenclator?



#247 Ihemilian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 June 2007 - 12:04 PM

Vezi postareaelena neculai, la Mar 5 2007, 01:01 PM, a spus:

ok
pai asa am si facut
din lista am ales pozitia 79
cei de la trezorerie spun ca nu e bine si ni se returneaza banii
cica la cod fiscal beneficiar tb trecut codul casei de sanatate cu care am contract incheiat nu codul societatiii mele


sau tb sa aleg alta pozitie din lista ?????

Am vazut ca si tu te-ai confruntat cu nebunia asta cu cota de 0,85% din concedii medicale pt. acc de munca(art.6 alin.7 din legea158/2005). Nu ai putea sa imi spui, te rog, cum ai declarat-o pana la urma in declaratia 100, la pozitia 58 sau 79?
Mersi mult.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL